18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

sondaż zagłady

Władza do śmietnika? DRUZGOCĄCO NISKI WYNIK PIS

Emilia Waszczuk
14.06.2022  16:40
PiS pożegna się z władzą? Szokująco niski wynik w sondażu
PiS pożegna się z władzą? Szokująco niski wynik w sondażu Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Polacy mają dość? tak niskiego wyniku nikt w PiS się nie spodziewał. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższy weekend, ich notowania spadłyby poniżej 30 procent!

Jeszcze tylko rok i władza w Polsce się zmieni? Kolejne sondaże wyborcze dają PiS i Zjednoczonej Prawicy ponowne zwycięstwo, jednak bez szans na utrzymanie władzy. W większości badań koalicja rządząca miesiąc w miesiąc otrzymuje grubo ponad 30 procent głosów, ale nie w badaniu Kantar Public. Wyniki ich najnowszej ankiety mogą szokować.

Kantar sprawdził, ilu Polaków poszłoby do urn, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę i jak zagłosowaliby wyborcy. Co znamienne, w Sejmie znalazłyby się jedynie cztery ugrupowania - Zjednoczona Prawica, KO, Polska 2050 i Lewica. Notowania PiS i spółki są tu szokująco - jak na nich - niskie.

PiS straci władzę?

I tak koalicja PiS-Solidarna Polska-Republikanie uzyskałaby w wyborach tylko 29 procent głosów. To zaledwie kilka procent więcej, niż zajmująca drugie miejsce Koalicja Obywatelska. Na największe ugrupowanie opozycyjne głosować chce 23 proc. obywateli.

W Sejmie znalazłoby się także miejsce dla Polski 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 10 proc. głosów i dla Lewicy - 8 procent. Konfederacja i PSL wypadają poza próg wyborczy, uzyskując po 4 proc. poparcia. W wyborach udział deklaruje aż 68 procent uprawnionych do głosowania Polaków.

Czytaj także