18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Korzystają z zamieszania

PiS uchwali zakaz aborcji? Pod przykrywką pandemii przepchną przepisy

08.04.2020  09:42
PiS uchwali zakaz aborcji? Pod przykrywką pandemii przepchną przepisy
PiS uchwali zakaz aborcji? Pod przykrywką pandemii przepchną przepisy Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

PiS nie próżnuje. Korzystając ze strachu, jaki spadł na Polaków przez koronawirusa, robią, co mogą by jak najszybciej uchwalić kontrowersyjne ustawy. Do Sejmu wraca m.in. temat zakazu aborcji. 

PiS ma teraz ten komfort, że nie potrzeba czekać do późnej nocy, by skorzystać z nieuwagi ludzi. Cały nasz umysł skupiony jest bowiem na walce z pandemią koronawirusa i jej następstwami, z tej przyczyny rządzący najwyraźniej poczuli, że mogą więcej.

Nie dość, że przeprowadzą wybory prezydenckie w sposób korespondencyjny, chociaż wszystkie znaki na niebie i ziemi wołają o ich całkowite przełożenie, to jeszcze wyciągają z szafy kolejne, kontrowersyjne ustawy. Najwyraźniej wyszli z założenia, że jak nie teraz, to kiedy!

PiS podczas pandemii "przepchnie" ustawę?!

Kiedy cała Polska myśli o tym, jak do minimum ograniczyć kontakty międzyludzkie, w Sejmie ponownie pojawia się projekt „Zatrzymaj aborcję”, który ma na celu zaostrzenie aktualnie obowiązującego kompromisu aborcyjnego poprzez zniesienie jednej z trzech legalnych sytuacji, w której można przerwać ciążę. 

Pierwsze czytanie tego projektu przypada w bardzo ciekawym czasie, kiedy wszyscy są skupieni na zapewnieniu sobie bezpieczeństwa. Mamy do czynienia z narodową kwarantanną. Wszyscy staramy się chronić swoje życie i zdrowie, a także boimy się o zdrowie swoich najbliższych. Musimy pamiętać, że są takie osoby wśród nas, chociaż jeszcze w łonach matek, które o swoje prawa się nie upomną i obowiązkiem polityków jest pamiętać również o nich

- wypowiada się dla PAP Kaja Godek, która jest pełnomocniczką komitetu "Zatrzymaj aborcję" i działaczką pro-life. 

Która konkretnie sytuacja nie będzie już miała szansy na legalną aborcję, jeśli projekt w Sejmie przejdzie? Zniesiona zostanie możliwość przerwania ciąży ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkich i nieodwracalnych wad płodu. Propozycja zmian, podpisana przez ponad 830 tys. obywateli, została złożona w Sejmie jesienią 2017 r. Dziwnym trafem, dopiero teraz wyszła z szafy. 

Sejm zajmie się tym projektem na posiedzeniu zaplanowanym w dniach 15-16 kwietnia. 

Przeczytaj więcej
Komentarze