18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Aż rozbolała nas glowa

PiS w świecie fantazji: w służbie zdrowia jest dobrze, ale zrobimy lepiej

28.09.2019  13:08
PiS w świecie fantazji: w służbie zdrowia jest dobrze, ale zrobimy lepiej
PiS w świecie fantazji: w służbie zdrowia jest dobrze, ale zrobimy lepiej Fot: Jakub Kaminski/East News

Konwencja PiS w Opolu. Minister Zdrowia zapowiada kolejną "piątkę'". Mówi, że partia poprawiła sytuację w służbie zdrowia, a w następnych latach zrobi więcej.

Sobota dwa tygodnie przed wyborami, a w Polsce festiwal obietnic. Od rana trwa konwencja KO, koło południa rozpoczęła się konwencja Lewicy, a PiS tradycyjnie, też na konwencji, mówi, jak dzięki nim jest świetnie i będzie jeszcze lepiej. Gdzie? Tym razem w służbie zdrowia.

W Opolu politycy PiS postanowili podjąć jeden z trudniejszych tematów: służba zdrowia. Jak bardzo w tej kwestii jest źle, każdy widzi. No dobrze, nie każdy. Politycy partii rządzącej twierdzą, że jest całkiem nieźle, oczywiście dzięki ich staraniom.

Angelina Jolie w służbie PiS

Jak oznajmił minister zdrowia Łukasz Szumowski, wszystko co w służbie zdrowia złe, to wina PO. Nie ważne, że PiS rządzi już 4 lata i to teraz kolejki do specjalistów rekordowo urosły, a w szpitalach zamykane są całe oddziały. On wie swoje. "Skracamy kolejki do lekarzy" - oznajmił.

Jesteśmy wiarygodni w służbie zdrowia. To priorytet. PO nie kłamała w tej kwestii: nic nie obiecała i nic nie spełniła. Chyba że prywatyzację szpitali. To doprowadziło do tego, że jedne szpitale miały fortuny a inne biedniały. Służba zdrowia to nie biznes, ma być dla każdego

- mówił w Opolu Szumowski.

Brakowało kadr, odchodziły pielęgniarki, o specjalistów nikt nie dbał. Przez 8 lat nie było zarządzania. Zniesiono odpowiedzialność karną za wywóz leków. My dowozimy to, co obiecujemy! Zarówno w kwestii płac jak i kadr. Przyjmujemy więcej studentów medycyny, otwieramy szkoły. Część pielęgniarek już teraz wróciła zza granicy, by pracować z polskimi pacjentami

- zapewniał.

Chwilę później pan minister mówił już o... Angelinie Jolie.

To co zrobiła Angelina Jolie, pamiętacie państwo? Operacje profilaktycznego usunięcia piersi są refundowane - powiedział minister. - Wprowadziliśmy też darmowe leki dla seniorów. To jest gigantyczny program. Wprowadziliśmy też rozwiązania dla dzieci, by rodzic mógł z nimi przebywać w szpitalu. W szkołach wprowadziliśmy dobre zmiany: gabinety stomatologiczne i pielęgniarskie działają. Zrobiliśmy wiele i wiele jeszcze jest do zrobienia - powiedział.

Kolejna "piątka PiS", na zdrowie

Zarówno Szumowski jak i premier Mateusz Morawiecki zapewniali, że jak nikt inny dbają o pacjenta. Ten drugi oznajmił, że zależy im na dobru seniorów, dlatego wprowadzili darmowe leki. O tym, że odrzucili program badań profilaktycznych dla osób starszych, bo przez to ludzie mogliby się dowiedzieć, że są chorzy, a wtedy kolejki urosną, nie wspomniał.

PiS w Opolu zapowiedziało kolejną "piątkę". To pięć wielkich obietnic, które miałyby uleczyć mocno schorowaną dziś służbę zdrowia.

Co się w niej zawiera?

  1. 160 mld zł na zdrowie w 2024 roku.
  2. Fundusz Modernizacji Szpitali w wysokości 2 mld zł.
  3. Wprowadzenie regularnych badań kontrolnych dla każdego Polaka.
  4. Poprawa opieki onkologicznej, 1 mld zł na najnowsze centrum onkologiczne w Europie.
  5. Poprawa opieki nad seniorami i osobami niesamodzielnymi.