18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

cios w samo serce

POLACY NIE TRAWIĄ KACZYŃSKIEGO. Prezes w furii

Emilia Waszczuk
16.02.2021  07:52
Jarosław Kaczyński to najgorszy polityk w Polsce?
Jarosław Kaczyński to najgorszy polityk w Polsce? Fot: RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

To już pewne - Jarosław Kaczyński to człowiek, którego Polacy wybitnie nie lubią, a antypatia obywateli do poczciwego seniora z warszawskiego Żoliborza tylko wzrasta. Pracownia IBRIS przeprowadziła dla Onetu badanie zaufania do polityków. Wynik prezesa PiS poleciał na łeb, na szyję.

Według badania Onetu, z miesiąca na miesiąc w lutym Jarosław Kaczyński stracił najwięcej spośród wszystkich Polskich polityków. Zaufanie do szefa Prawa i Sprawiedliwości zadeklarowało zaledwie 24,1 procent osób. Co ważne, miesiąc wcześniej Kaczyńskiemu ufać miało o 7,6 proc. badanych więcej!

IBRIS zadał też pytanie odwrotne: komu nie ufamy. I tu Jarosław Kaczyński zajął zaszczytne pierwsze miejsce. Jak wynika z sondażu, prezesowi nie ufa 66,3 procent Polaków!

Politycy PiS z coraz niższym poparciem

Nie tylko Jarosław Kaczyński zdaje się mieć problemy. Notowania spadają także w przypadku innych polityków. Tak na przykład prezydentowi (który ciągle cieszy się najwyższym zaufaniem w Polsce), zawierza 38,9 procent Polaków. To o 3 proc. mniej, niż w ostatnim badaniu i niemal najniższy wynik, odkąd objął prezydenturę w kraju.

Bardzo źle wyglądają też notowania Mateusza Morawieckiego, któremu ufa dziś 37,8 procent Polaków, a to oznacza spadek o aż 5,9 proc. w stosunku do ostatniego miesiąca!

Trzecie miejsce w rankingu zaufania notuje Szymon Hołownia, któremu także spada! Lider Polski 2050 notuje wynik 37,3 proc, czyli o 5,6 proc. mniej niż ostatnio. Poza podium wylądował za to Rafał Trzaskowski, któremu też spadło, ale w porównaniu z kolegami po fachu niewiele. Trzaskowski cieszy się zaufaniem rzędu 35,4 proc. - to spadek o 0,7 proc.

Komu Polacy nie ufają?

Jest też druga strona medalu, czyli politycy, którzy nie budzą szczególnej sympatii i zbytniego zaufania wśród wyborców. To szara końcówka listy rankingu zaufania, a na niej między innymi Krzysztof Bosak, Włodzimierz Czarzasty, Zbigniew Ziobro, Borys Budka. Jest jeszcze nieszczęśnik, który zasłużył sobie na ostatnie miejsce w rankingu jak nikt inny - Tak, to Jacek Sasin, który zmarnował 70 milionów złotych na wybory, które się nie odbyły.

I jeszcze jedna lista, o której wspominaliśmy na samym początku, czyli ranking nieufności, gdzie króluje Jarosław Kaczyński. I tu Jacek Sasin ma powody do tego, by nie być z siebie dumnym - brak zaufania do polityka zadeklarowało aż 61 procent Polaków. Zaraz za nim uplasował się Zbigniew Ziobro z wynikiem 60,6 proc.

Czytaj także