18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rewolucja socjalna

PiS wprowadzi... 12 000 plus! Będziemy bogaci?

15.06.2021  14:26
12 000 plus od PiS-u
12 000 plus od PiS-u Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

500 plus to za mało! PiS postanowił przyjrzeć się świadczeniom socjalnym i planuje wprowadzić... 12 000 plus! To wszystko by zachęcić Polaków do rodzicielstwa. Myślicie, że takie świadczenia socjalne faktycznie zmienią naszą rzeczywistość? 

500 plus stało się przepustką PiS-u do władzy, a kontynuowanie tego świadczenia utrzymuje tę partię na stałe u sterów naszej polityki. Teraz rządzący postanowili pójść gigantyczny krok dalej i w obliczu szalejącego niżu demograficznego, i oni mają ochotę poszaleć. Oferują nawet... 12 000 plus!

12 000 plus już wkrótce w Polsce?!

Jednym z nowych pomysłów zwartych w przedstawionym niedawno, przez rząd Mateusza Morawieckiego, Polskim Ładzie jest Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, czyli tak zwane 12 000 Plus. Nowy program socjalny ma wspomóc polskie rodziny w godnym wychowywaniu pociech, a młode pary zachęcić do posiadania dzieci.

Pierwsze doniesienia sugerowały, że RKO będzie obejmował jedynie dzieci, które urodzą się po jego wprowadzeniu. Teraz jednak wiele wskazuje na to, że RKO ma szansę zacząć obowiązywać wcześniej. Wypłaty przewidziane są na dzieci w wieku od 12 do 36 miesięcy. 

Rodzice będą mogli zdecydować się na jednokrotną wypłatę całej sumy 12 tys. zł, bądź otrzymywać przez cały okres trwania, czyli 2 lata, po 500 zł miesięcznie. RKO nie będzie jednocześnie objęte kryterium dochodowym. Podkreślić też należy, że nie zastąpi ono 500 plus, tylko będzie wypłacane równolegle. Czyżbyśmy byli na drodze do ogólnopolskiego bogactwa?

RKO ma być jedną z pierwszych reform wprowadzanych na naszym rodzimym gruncie w związku z Polskim Ładem. Czujecie w sobie już rozkwitający nagle i potężnie instynkt macierzyński/tacierzyński? 

Czytaj także