18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wszystko jasne

PiS wprowadzi OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA NA COVID?!

07.12.2021  12:05
PiS i obowiązkowe szczepienia na Covid-19
PiS i obowiązkowe szczepienia na Covid-19 Fot: Maciej Luczniewski/REPORTER

Czy PiS posunie się na tyle daleko, by narazić się dużej części swoich antyszczepionkowych wyborców i wprowadzić obowiązkowe szczepienia na Covid-19? Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki wyjawił całą prawdę.

PiS ma wśród swoich wyborców bardzo duże grono osób, które boją się szczepienia na Covid-19 jak ognia. Prawdopodobnie z tej przyczyny partia rządząca wciąż nie wprowadza obostrzeń dla osób niezaszczepionych.

Tymczasem czwarta fala pandemii Covid-19 się rozszerza w zastraszającym tempie. Czy w takiej sytuacji PiS będzie zmuszony zostać solą w oku swoich fanów? Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zdradził całą prawdę.

PiS wprowadzi obowiązkowe szczepienia na Covid-19?

Jak poinformował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, Klub PiS nie poprze projektu Lewicy o obowiązkowych szczepieniach przeciw Covid-19. Jednocześnie polityk przyznał, że powinny być zorganizowane dodatkowe zachęty do szczepienia się.

Obecnie rządowa akcja szczepień nie przebiega porywająco i zawodzi, skoro pełną dawkę przyjęło w Polsce tylko 54 proc. dorosłych. Między innymi dlatego czwarta fala w naszym kraju rozwija się tak błyskawicznie.

Tym samym reagując na tę przerażającą tendencję, Lewica zapowiedziała złożenie poselskiego projektu nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19. Projekt zawiera m.in. obowiązek szczepień dla osób pełnoletnich, z wyłączeniem mających przeciwwskazania od lekarza. To właśnie tego projektu z całą stanowczością, według słów Ryszarda Terleckiego, nie poprze PiS.

Myślicie, że dobrze robią, pozostawiając Polakom pole do swobodnej decyzji o zdrowiu swoim i najbliższych?

Czytaj także