18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

na bogato

PiS wyda miliony na kampanię Dudy! Kwota zwala z nóg

Emilia Waszczuk
18.02.2020  14:15
PiS wyda  miliony na kampanię Dudy! Kwota zwala z nóg
PiS wyda miliony na kampanię Dudy! Kwota zwala z nóg Fot: Piotr Molecki/East News

Prawo i Sprawiedliwość wie, że od wyborów prezydenckich zależy ich przyszłość. Muszą zrobić wszystko, by Andrzej Duda wygrał. Nie będą więc na nim oszczędzać.

Andrzej Duda może liczyć na wsparcie partii, choć wystawiła go najbliższa rodzina. Na czas kampanii z Polski wyjechała jego jedyna córka Kinga. Czyżby nie chciała wspomóc ojca?

Politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz ich przyjaciele wychwalają prezydenta pod niebiosa. Księża planują zbierać podpisy pod jego listami w kościołach, TVP robi wszystko, by zniesławić wszystkich kontrkandydatów i przekonać widzów, że PiS i Duda są dla Polski zbawieniem.

Miliony na Dudę

Tymczasem wiadomo już, jakie środki partia planuje przeznaczyć na to, by ich kandydat po raz kolejny objął stołek prezydencki. Najpierw zorganizowali mu wielką konwencję, na której Jarosław Kaczyński wymieniał atuty Dudy. Jego zdaniem, nadaje się na prezydenta, bo słucha partii i ma żonę oraz córkę. Na samo spotkanie, które odbyło się 15 lutego w Warszawie, PiS miał przeznaczyć na nią nawet milion złotych!

Ale to jedynie początek. Jak donosi "Fakt", cała kampania sięgnie górnej granicy wyznaczanej przez prawo. Kandydaci mogą wydać na promocję przed wyborami maksymalnie 19.4 miliona złotych. I właśnie taka kwota ma wspomóc Dudę.

Opozycja wypada blado

Co ciekawe, również Koalicja Obywatelska nie zamierza oszczędzać. Choć pompy i rozmachy jak na razie u nich nie widać, podobno także chcą wydać maksymalną możliwą kwotę. Całkiem inaczej jest z pozostałymi kandydatami. Dla przykładu, na kampanię Roberta Biedronia Lewica przeznaczy kilka milionów, PSL - 2-3. Co z Krzysztofem Bosakiem? Nie wiadomo. Polityk próbował na swoją promocję uzyskać kredyt w banku, ale mu odmówiono. Z kolei Szymon Hołownia liczy na zebranie kilkuset złotych.

Przeczytaj więcej
Komentarze