18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

A Polakom pensje obniżą

PiS rozdaje sobie miliony na nagrody

Wojciech Kozicki
02.02.2021  19:42
Polacy, chowajcie pieniądze! PiS płaci!
Polacy, chowajcie pieniądze! PiS płaci! Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Kryzys gospodarczy w Polsce... i co z tego, na nagrody w PiS pieniądze muszą być! Ujawniono, że w 2020 roku wydano kilka milionów złotych na nagrody w ministerstwach, w tym dla pracowników Ministerstwa Zdrowia.

Politycy PiS minęli się z powołaniem, powinni zająć się wspinaczką górską… bo codziennie zdobywają nowy szczyt bezczelności i pogardy! Właśnie ujawniono, że w Ministerstwie Zdrowia wydano na nagrody dla urzędników w 2020 roku prawie 4,5 miliona złotych. Wiceminister Waldemar Kraska potwierdził, że średnia wypłaconych nagród w ministerstwie wyniosła 6 tys. 632 zł.  Były finansowane ze środków Ministerstwa Zdrowia oraz środków.

PiS rozdaje nagrody finansowe w ministerstwach

Nagrody w wysokości 1 miliona złotych wypłacono nawet w nieistniejącym już resorcie nauki i szkolnictwa wyższego (od 700 do 15 000 zł brutto), a 0,4 mln rozdano w resorcie aktywów państwowych Jacka Sasina. W MSZ urzędnicy dodatkowo w sumie otrzymali w 2020 roku 236700 zł brutto, a konkretnie 72 pracowników dostało średnio 3074 złote nagrody.

Na tym jednak nie koniec, bo Waldemar Kraska zapowiedział, iż możliwe będzie nagradzanie urzędników także za 2021 rok. Dodatkowe pieniądze będą mogli otrzymać za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej w ramach posiadanych przez resort środków na wynagrodzenia.

Przypominamy, że niedawno rząd zdecydował, że ZUS będzie pobierał dodatkowe składki, a pensje Polaków zostaną obniżone. Jednocześnie Jarosław Kaczyński sam sobie podniósł emeryturę i będzie za chwilę żył jak król.

Ministerstwa rolnictwa, infrastruktury i rodziny i polityki społecznej poinformowały z kolei, że ich urzędnicy nie zostali nagrodzeni w 2020 roku – dodaje Polsat News.

Czytaj także