18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polacy przemówili

PiS wylatuje z polityki?! Najnowszy SONDAŻ nie pozostawia złudzeń

24.06.2021  14:04
PiS w sondażu
PiS w sondażu Fot: RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń, wygląda na to, że czas PiS-u u sterów polskiej polityki dobiega końca. Czy to powiew optymizmu dla opozycji?

PiS od bardzo długiego czasu cieszy się w Polsce dobrą passą. Partia rządząca pozostaje u sterów naszej rodzimej polityki i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić. Jednakże w ostatnim sondażu obserwujemy delikatny powiew optymizmu dla innych partii z Sejmu.

Co prawda PiS dalej jest w tym sondażu liderem, ale jego poparcie nieznacznie się zmniejsza. Badanie, o którym mowa, zostało przygotowane dla portalu wPolityce.pl przez Social Changes. Gdyby wybory odbyły się dziś, do Sejmu weszłoby pięć partii. Świętować może Borys Budka i całe PO.

PiS straci swoją pozycję?!

W sondażu Social Changes Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 33 procent poparcia, ale traci w porównaniu do poprzedniego badania aż 2 punkty procentowe. Na drugim miejscu znajduje się Polska 2050 Szymona Hołowni, która może liczyć na 25 procent poparcia. Z kolei Koalicja Obywatelska ma chwilę na ulgę - głos chce na nich oddać 19 procent badanych, co oznacza wzrost o 2 punkty procentowe.

Poza wspomnianymi ugrupowaniami, do Sejmu weszłaby również Lewica, która może liczyć na 9-procentowe poparcie oraz Konfederacja, którą popiera 7 procent badanych. Myślicie, że coś jeszcze się tutaj zmieni?

Warto dodać, że badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Przeprowadzono je na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1060 osób w dniach od 18 do 21 czerwca 2021 roku - czytamy na portalu wPolityce.pl.

Od jakiegoś czasu w Polsce pojawiają się głosy, że prezes PiS - Jarosław Kaczyński powinien udać się na zasłużoną emeryturę i oddać stery partii rządzącej w młodsze ręce. Zachęcamy do udziału w naszej ankiecie na ten temat.