18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Afera na Podkarpaciu!

PiS wysłał NAJLEPSZE SZCZEPIONKI do Rzeszowa? Szczepią wszystkich

05.04.2021  16:07
Skandal w Rzeszowie. Szczepionki dla wszystkich, PiS maczało w tym palce?
Skandal w Rzeszowie. Szczepionki dla wszystkich, PiS maczało w tym palce? Fot: Jakub Kamiski/East News

Kolejna awaria, a może przekręt w programie szczepień? Do Rzeszowa trafiły gigantyczne dostawy szczepionki Pfizer. Szczepieni są nawet młodzi, zdrowi ludzie. PiS się tłumaczy.

Seniorzy ciągle czekają na szczepienia przeciw COVID-19? Przewlekle chorzy nie wiedzą, kiedy zyskają odporność? To nic, jest takie miasto w Polsce, gdzie szczepi się nawet zdrowych 20-latków. Opozycja grzmi - to zagrywka PiS, jawna kampania wyborcza! PiS próbuje się bronić.

Mowa o Rzeszowie, gdzie wkrótce (9 maja) odbyć się mają wybory prezydenta miasta, a gdzie zaszczepiono już ponad 60 procent mieszkańców. Jak to możliwe?

Szczepienia w Rzeszowie. Szczepionka nawet dla 20-latków

W Poniedziałek Wielkanocny media w Polsce obiegła grafika ukazująca procent szczepień w największych miastach w kraju. Wynika z niej, że Rzeszów to miejsce, gdzie dotąd zaszczepiło się już blisko 63 procent mieszkańców - wykonano 119 tysięcy szczepień pierwszą dawką. W mieście mieszka 190 tysięcy osób.

Kolejne miasto z najwyższym odsetkiem szczepień, czyli Katowice, to ledwie 39 procent zaszczepionych mieszkańców. Na trzecim miejscu jest Poznań (36 proc) a dalej Lublin (34 proc.). W zdecydowanej większości polskich miast odsetek zaszczepionych mieszkańców nie przekroczył 30 procent, w niektórych (jak w Sosnowcu czy Zabrzu) to zaledwie kilkanaście procent wszystkich mieszkańców.

I choć narodowy program szczepień miał zapewnić dostęp do szczepionek w pierwszej kolejności osobom starszym, schorowanym i przedstawicielom grup najbardziej zagrożonych zakażeniem, to dziś w Rzeszowie szczepi się nawet zdrowych 20-latków.

Dowiedziałam się o możliwości szczepienia od kuzynki, która zaszczepiła się w czwartek. Powiedziała mi, że wystarczy pojechać, stanąć w kolejce i bez problemu dostaje się szczepionkę Pfizera. Pojechałam w piątek około 18. Kolejka wiła się przez kilkadziesiąt metrów. Stanęłam w ogonku, powiedziałam, że jestem studentką szkoły strażackiej, weszłam i się zaszczepiłam. Nikt nie sprawdzał żadnych dokumentów, nie pytał o skierowanie, o SMS-y. Weszłam i dostałam zastrzyk

- mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" 24-latka z Rzeszowa.

Szczepionki dla wszystkich. PiS się tłumaczy

O szczepieniu mieszkańców Rzeszowa bez jakiejkolwiek rejestracji i przestrzegania kolejności donosi poseł KO Dariusz Joński. Polityk dopytuje, jak to możliwe, że najlepsza ponoć szczepionka została masowo przekazana na Podkarpacie i może skorzystać z niej każdy chętny. Czy rząd PiS coś ukrywa?

Wczoraj Pfizerem można się było zaszczepić bez zapisów i e-skierowania w przynajmniej dwóch miejscach na Podkarpaciu. Zdjęcia z Rzeszowa, przed jednym z punktów szczepień. Szczepią każdego chętnego. Pfizerem. Czy rząd nam o czymś nie mówi?

- napisał na Twitterze.

W rozmowie z WP polityk poinformował, że w dwóch przychodniach w Rzeszowie szczepienia bez kolejki, dla wszystkich chętnych, otwarte są już od dwóch tygodni!

Czy to możliwe, że PiS wysłał szczepionki do Rzeszowa, bo już za miesiąc planowane są tam wybory prezydenckie? Zajmujący się programem szczepień Michał Dworczyk przekonuje, że w stolicy Podkarpacia nie dzieje się nic dziwnego, a na szczepienia do miasta zgłaszają się także osoby z innych miejscowości.

Doniesienia o Rzeszowie i procencie zaszczepionych mieszkańców tego miasta NIE są prawdziwe. Wszystkie regiony szczepią w podobnym tempie. Rozmieszczenie punktów na Podkarpaciu powoduje, że mieszkańcy części regionu i pobliskich powiatów korzystają ze szczepień w Rzeszowie

- tłumaczył w poniedziałek na Twitterze.

Nie zamierzał jednak wyjaśniać, czemu w mieście nie przestrzega się kolejności szczepień i z zabiegu mogą skorzystać nawet młodzi ludzie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej