18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

coś za coś

Skandal w PiS! Znaleźli kasę na swoje plusy, zabiorą potrzebującym

Emilia Waszczuk
14.11.2019  17:45
Skandal w PiS! Znaleźli kasę na swoje plusy, zabiorą potrzebującym
Skandal w PiS! Znaleźli kasę na swoje plusy, zabiorą potrzebującym Fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

PiS nie ma pieniędzy na swoje wyborcze obietnice więc... zabierze potrzebującym. Ofiarą "trzynastej emerytury" padną osoby niepełnosprawne.

Prawo i Sprawiedliwość słynie z obiecywania pieniędzy i później panicznego szukania dodatkowych złotówek, aby obietnice te zrealizować. Ostatnio zaplanowali budżet na 2020 rok, w którym miało nie być żadnego deficytu, ale w planach zapomnieli uwzględnić jednego ze swych czołowych programów socjalnych. I zaczął się duży problem.

Politycy PiS obiecali trzynastą, a nawet czternastą, jednorazową emeryturę. Ale nie powiedzieli, skąd wezmą na to pieniądze. By wyborców nie stracić, obietnicy muszą dotrzymać. Próbują więc właśnie zmienić prawo, tak, żeby zabrać najbardziej potrzebującym, ale dać tym, którzy mogą na nich głosować.

PiS jednym daje, drugim zabiera

Kto straci na trzynastej emeryturze? Nie emeryci - oni mogą odetchnąć z ulgą, pieniądze, choć niewielkie, dostaną. Gorzej z osobami niepełnosprawnymi. PiS chce bowiem załatać dziurę w budżecie z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Fundusz został stworzony po głośnych protestach osób niepełnosprawnych w Sejmie. Ustawa weszła w życie 1 stycznia 2019 roku. Dzięki niej, osobom niepełnosprawnym miało żyć się choć trochę lepiej, ale raczej nie będzie.

Według najnowszych planów PiS, Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych zmieni się w Fundusz Solidarnościowy. Z niego PiS chce wypłacać trzynaste emerytury, renty socjalne i zasiłki pogrzebowe.

Nowy pomysł PiS w czwartek w radiu TOK FM ostro skrytykował polityk Lewicy, Krzysztof Gawłowski. Mężczyzna nie przebierał w słowach - to kradzież - mówił oburzony.

Mamy ustawę, która ma doprowadzić do tego, że będziemy z Funduszu Solidarności dla osób niepełnosprawnych… kradli pieniądze. To jest generalnie kradzież pieniędzy dla niepełnosprawnych na wypłatę emerytur. A już w kampanii mówiliśmy, że PiS nie zagwarantował w budżecie pieniędzy na obiecane "trzynastki". No i nie ma tych pieniędzy - powiedział.

Czytaj także
Przeczytaj więcej