18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Brawo PiS!

PiS zabierze nieuleczalnie chorym dzieciom! Pieniądze odda... SOP!

Emilia Waszczuk
03.01.2020  13:08
PiS zabierze nieuleczalnie chorym dzieciom! Pieniądze odda... SOP!
PiS zabierze nieuleczalnie chorym dzieciom! Pieniądze odda... SOP! Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Kolejny genialny pomysł Prawa i Sprawiedliwości. Politycy stwierdzili, że ich niedouczeni kierowcy i ochroniarze bardziej potrzebują pieniędzy, niż ciężko chore dzieci. Bynajmniej, nie na pomoc, a na tak zwane "dodatki".

Szokująca decyzja Ministerstwa Finansów. Politycy stwierdzili, że chore dzieci nie potrzebują pomocy i nie ma sensu inwestować w ich życie. Zabiorą więc i tak marne rezerwy z programu "Za Życiem", by oddać je swoim ochroniarzom.

To właśnie do SOP trafić mają polskie złote, których PiS żałuje nieuleczalnie chorym dzieciom. Co jest ważniejsze od pomocy maluchom? Wypłacenie funkcjonariuszom ekwiwalentów za nieotrzymanie służbowych mieszkań - podaje "Fakt".

Miliony na SOP

Z rezerwy "Za życiem" PiS zabierze aż 25 milionów złotych! Co ciekawe, jeszcze w połowie 2019 roku funkcjonariusze SOP nie mieli prawa do służbowych mieszkań. PiS jednak wspaniałomyślnie zmienił prawo i teraz musi wypłacić zaległe pieniądze SOP-owcom i BOR-owcom. A że nie ma z czego, szuka, komu może zabrać.

Politycy PiS twierdzą, że chorym maluchom żadna krzywda się nie stanie - pieniędzy i tak nikt by nie wykorzystał. Wykorzystają je za to z pewnością funkcjonariusze - na pieniądze czeka 160 osób.

Co znamienne, program "Za Życiem" został powołany... przez rząd PiS. Gdy w Polsce próbowano zaostrzyć ustawę antyaborcyjną, wymyślono, że każda kobieta, która zdecyduje się urodzić nieuleczalnie chore dziecko, dostanie jednorazowy datek od państwa w wysokości 4 tysięcy złotych. Zdaniem polityków, miałoby to wynagrodzić jej opiekę nad potomkiem, dla którego nie ma nadziei na wyleczenie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej