18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bóg ich opuścił?

PiS zaostrza zakaz handlu w niedzielę. "To czas modlitwy"

Wojciech Kozicki
24.08.2022  16:00
PiS zlikwiduje niedziele handlowe? Marlena Maląg zapowiada kontrole sklepów
PiS zlikwiduje niedziele handlowe? Marlena Maląg zapowiada kontrole sklepów Fot: Jakub Kaminski/East News

Które sklepy są otwarte w niedzielę? Kiedy wypadają niedziele handlowe i niehandlowe? Zwariować można! PiS jednak nie popuści i nie pozwoli sklepom łatwo obejść zakazu handlu w niedzielę. Minister Marlena Maląg zapowiada w tej sprawie okrągły stół i przypomina, że w niedzielę trzeba się modlić, a nie robić zakupy!

Sklepy takie jak np. Biedronka usilnie próbują obejść przepisy i zakaz handlu w niedzielę, a PiS chce dokręcić śrubę sprzedawcom i klientom. Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg na antenie Radia Maryja zapowiedziała, że chciałaby usiąść przy okrągłym stole z przedstawicielami strony społecznej i handlu, by wyjaśnić im „jaka jest idea zamkniętych sklepów w niedzielę”.

Zakaz handlu w niedzielę. Maląg: modlitwa zamiast zakupów

Marlena Maląg ostrzega sprzedawców, że Państwowa Inspekcja Pracy ostro się za nich weźmie i ruszą dokładne kontrole. Urzędnicy będą skrupulatnie sprawdzać które sklepy są czynne w niedzielę i czy nie łamią przepisów. Jednocześnie minister PiS chce przekonywać Polaków jak słuszny jest zakaz handlu w niedzielę. Spotkała się w tej sprawie z przewodniczącym Sekretariatu Krajowego Handlu, Banków i Ubezpieczeń NSZZ "Solidarność" Alfredem Bujarą. 

Okrągły stół w sprawie zakupów w niedzielę jest zaplanowany na początek 2023 roku. Jednocześnie minister sugeruje co Polacy powinni robić w niedziele zamiast szwendania się po sklepach…

Ten dzień powinno się spędzać z rodziną. To czas dla rodziny, na modlitwę, a nie na spędzanie go w sklepie. O tym chcielibyśmy porozmawiać przy okrągłym stole – zaleca Marlena Maląg.

logo Tu się dzieje