18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ambitne plany

PiS zniesie ograniczenia specjalnie na wybory? Jest zapowiedź

Emilia Waszczuk
27.04.2020  20:32
PiS zniesie ograniczenia specjalnie na wybory? Jest zapowiedź
PiS zniesie ograniczenia specjalnie na wybory? Jest zapowiedź Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja? PiS robi wszystko, by tak było, a Jacek Sasin odpowiedzialny za głosowanie już oznajmił, że pandemia im w tym nie przeszkodzi.

Koronawirus paraliżuje Polskę - dosłownie. Zaleca się pracę zdalną, poprzekładane zostały egzaminy uczniów, dzieci nie chodzą do szkół, pozamykane są sklepy i lokale gastronomiczne, a nawet kina czy muzea, a Polacy mają nie widywać się ze sobą i muszą siedzieć w domach. To wszystko budzi poważne wątpiwości - skoro jest tyle zakazów i ograniczeń, skoro w kraju panoszy się zabójczo niebezpieczny wirus, dlaczego nie mamy stanu klęski żywiołowej, za to na siłę przemy do wyborów?

Wybory bez ograniczeń

PiS chce je zorganizować i wygrać za wszelką cenę. Nie słuchają epidemiologów i lekarzy, nie słuchają prawników i społeczeństwa (według sondaży większość obywateli chce wybory przesunąć) i organizują wybory niezgodne z konstytucją. Co jednak z ograniczeniami epidemicznymi? Nie ma czym się przejmować. Do 10 maja zostaną zdjęte.

Jaka byłaby logika, gdybyśmy w momencie luzowania ograniczeń jednocześnie wprowadzali stan klęski żywiołowej. [...] Jeśli poradziliśmy sobie z walką z epidemią w sytuacji, kiedy rzeczywiście tych ograniczeń było znacznie więcej, a poradziliśmy sobie, bo są specjalne przepisy, specjalna ustawa, która o tym mówi, to tym bardziej jesteśmy sobie w stanie poradzić z epidemią teraz, kiedy już nauczyliśmy się z nią żyć i walczyć, kiedy możemy tak bardzo luzować ograniczenia. Za chwilę, za kilka dni, większość ograniczeń będzie zlikwidowana

- przekonywał Jacek Sasin w "Polsat News".

Już wiadomo, że we wtorek 28 kwietnia minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosi datę zdejmowania kolejnych obostrzeń. Wiadomo też, że poluzowania mają dotyczyć handlu. Nieoficjalnie mówi się o dwóch terminach - 4 lub 11 maja.

Przeczytaj więcej
Komentarze