18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chcą zapomnieć

Piersi ODCINAJĄ SIĘ od Kukiza. Dostaje za swoje?

13.08.2021  14:50
Piersi odcinają się od Kukiza
Piersi odcinają się od Kukiza Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Paweł Kukiz swoimi decyzjami podczas głosowania nad lex TVN wbił sobie gwóźdź do trumny. Muzyk związany kiedyś z zespołem Piersi budzi teraz wyłącznie negatywne emocje. Z tej przyczyny dawni współpracownicy oficjalnie się od niego odcinają.

Paweł Kukiz w tym momencie zdecydowanie może liczyć na miano najmniej lubianego polityka w kraju. Wszystko przez swoje decyzje w czasie głosowania nad lex TVN. Najpierw on i jego posłowie poparli reasumpcję głosowania w Sejmie nad odroczeniem obrad, a potem razem z Prawem i Sprawiedliwością zagłosowali za ustawą uderzającą w TVN.

Przypominamy, że założyciel partii Kukiz'15, na początku swojej kariery politycznej obiecywał Polakom, że nigdy nie zawiedzie ich oczekiwań. Stało się inaczej. Po uchwaleniu lex TVN w Sejmie, w sieci zawrzało. Gwiazdy mają dla niego tylko wulgaryzmy. 

Piersi odcinają się od Kukiza

Nie tylko dziennikarze, aktorzy, ale też muzycy odcinają się grubą kreską od Pawła Kukiza. Dokładnie w taki sposób postąpił zespół Piersi, z którym występy zagwarantowały mu rozpoznawalność, popularność i dawną sympatię fanów. Obecny skład tegoż zespołu postanowił zwrócić się do swoich sympatyków z istotnym komunikatem.

"Szanowni Państwo, z wielką przykrością czytamy i słuchamy wszystkie komentarze, jakie rykoszetem odbijają się na zespole PIERSI, na skutek działań byłego wokalisty zespołu, obecnie posła RP. Chcemy przypomnieć, że zakończony proces sądowy (2015 - 2017), który był wynikiem pozwu Pawła Kukiza, zakończył się przyznaniem prawa do nazwy obecnym muzykom zespołu PIERSI i Paweł Kukiz od tego czasu nie ma nic wspólnego z naszym zespołem" - napisali muzycy na Facebooku.

Pojawiające się artykuły czy wypowiedzi, że jakoby wokalista zespołu PIERSI przyczynił się do przegłosowania czegokolwiek w sejmie jest stwierdzeniem błędnym. Bardzo prosimy o nazywanie rzeczy po imieniu, czyli: BYŁY WOKALISTA ZESPOŁU PIERSI lub najlepiej Poseł Kukiz.

- napisali członkowie Piersi.

W tym miejscu warto przypomnieć, że zespół Piersi powstał w 1984 roku w Niemodlinie właśnie z inicjatywy wokalisty Pawła Kukiza, gitarzysty Rafała Jezierskiego, basisty Zbigniewa Moździerskiego oraz perkusisty Andrzeja Olszewskiego. Z czasem Paweł Kukiz opuścił formację, a na jego miejscu pojawił się wokalista bułgarskiego pochodzenia – Adam "Asan" Asanow. Oczywiście w międzyczasie dochodziło do wielu nieporozumień między muzykami a byłym liderem. Powstała wtedy nawet osobna grupa: Kukiz i Piersi. 

Muzycy z przykrością obserwują, jak obecna sytuacja odbija się również na ich zespole.