18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pojedzie do...

Pierwsza wizyta zagraniczna Dudy już zaplanowana!

Wojciech Kozicki
14.07.2020  09:45
Andrzej Duda już planuje zagraniczne podróże
Andrzej Duda już planuje zagraniczne podróże Fot: Beata Zawrzel/REPORTER/East News

Wybory prezydenckie 2020 dobiegły końca, a ostateczne i oficjalne wyniki wyborów dały zwycięstwo Andrzejowi Dudzie. Druga kadencja prezydenta Dudy zacznie się od wizyty zagranicznej w… Watykanie!

Andrzej Duda obronił Pałac Prezydencki, a Rafał Trzaskowski wraca do ratusza walczyć z plagami nawiedzającymi Warszawę. Prezydent zapewne teraz będzie chciał odpocząć po morderczej kampanii, ale media już pytają, gdzie uda się z pierwszą wizytą zagraniczną. We wtorek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski uchylił rąbka tajemnicy.

Wizyta zagraniczna Andrzeja Dudy

Szczerski w Programie Pierwszym Polskiego Radia ujawnił, że gdy tylko skończy się pandemia koronawirusa, Andrzej Duda chciałby w prezydencką podróż udać się do Rzymu i Watykanu.

Staramy się o to, żeby pierwszą wizytą był Rzym, i będzie to pewnie wczesna jesień tego roku – zapowiedział Szczerski.

Dlaczego akurat Rzym i Watykan? Szczerski uważa, że taka wizyta miałaby wymiar symboliczny i oznaczałaby, że koronawirus został pokonany. Odniósł się do wyjątkowo dramatycznej sytuacji we Włoszech sprzed kilku miesięcy. Wizyta miałaby także związek z 100. rocznicą urodzin papieża Jana Pawła II, która przypadła w tym roku.

Zagłosuj

Czy wybory zostały sfałszowane?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze