18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

o.O

Wprowadzono TWARDY LOCKDOWN

17.12.2020  15:09
Konferencja Ministra Zdrowia
Konferencja Ministra Zdrowia Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER

Pilna konferencja Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego i Głównego Doradcy Prezesa Rady Ministrów do spraw COVID-19 prof. Andrzeja Horbana wstrząsnęła Polską. Nowe informacje są niezwykle znaczące.

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami, odbyła się wreszcie konferencja Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego i Głównego Doradcy Prezesa Rady Ministrów do spraw COVID-19 prof. Andrzeja Horbana.

Wszyscy Polacy czekali na te informacje. Przed Świętami Bożego Narodzenia jesteśmy bardzo zestresowani, że rządzący zdecydują o zupełnym zamknięciu nas w domach, podobnie jak to miało miejsce przed 1 listopada. Tym bardziej że pandemia wciąż budzi w nas grozę. 

Pilna konferencja Ministra Zdrowia

Minister Zdrowia przyznał, że fala zakażeń z drugiej fali pandemii wyhamowała, ale nie zatrzymała się zupełnie. Z tej przyczyny jest przekonany, że przed nami jeszcze trudniejsze dni i tygodnie, a szczepienia w najbliższym czasie nam nie pomogą. Adam Niedzielski wspominał również o tym, że już wkrótce rozpocznie się trzecia fala pandemii, która doszczętnie wyczerpie polską służbę zdrowia.

Minister Zdrowia apelował do Polaków o odpowiedzialność, zwłaszcza w nadciągającym okresie świątecznym. Od 28 grudnia do 17 stycznia rząd wprowadził kwarantannę narodową. 

Potwierdziło się to, o czym wcześniej mówiono nieoficjalnie. Obostrzenia w okresie przedświątecznym będą znacznie surowsze. Ukrócona m.in. zostanie działalność hotelarska, która do tej pory bazowała na zapraszaniu ludzi w swoje progi pod przykrywką odbywania pracy zdalnej. Hotele zostały więc całkowicie zamknięte.

Zamknięte zostaną również stoki narciarskie. Rząd obawia się, że w okresie świątecznym i feryjnym Polacy masowo wyjadą na rozmaite wycieczki i to zwiększy transmisję wirusa. Z tej przyczyny podjął drastyczne decyzje.

Otwarte do tej pory galerie handlowe również mają zostać ponownie zamknięte. Od godziny 21:00 - 31 grudnia, do 6:00 rano dnia następnego - wprowadzone zostaną w Sylwestra ograniczenia w przemieszczaniu się. Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób będą egzekwowane kary za przejazdy krajowe.

Czytaj także