18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocne

Pilna konferencja premiera Morawieckiego! Kolejne zmiany?

26.02.2021  16:45
Pilna konferencja premiera Mateusza Morawieckiego
Pilna konferencja premiera Mateusza Morawieckiego Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Pilna konferencja premiera Mateusza Morawieckiego została zwołana 26 lutego. Trwa polska walka z pandemią koronawirusa, która po raz trzeci rośnie w siłę. Czyżby czekały nas kolejne obostrzenia?

Pilna konferencja premiera Mateusza Morawieckiego została zwołana 26 lutego i natychmiast zestresowała wszystkich Polaków. Każdy z nas ma już serdecznie dosyć pandemii koronawirusa, a tymczasem przyjdzie nam się zmierzyć z jej trzecią falą.

Z tej przyczyny rząd cofa wcześniejsze poluzowanie obostrzeń. Wiemy już, że jeszcze długo nie będziemy mieli okazji żyć zupełnie normalnie. Każda kolejna konferencja rządzących napawa nas uzasadnionym lękiem. Nic więc dziwnego, że wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego nie zostało powitane entuzjastycznie.

Pilna konferencja Mateusza Morawieckiego

Tylko dzisiaj w Polsce stwierdzono 11 539 nowych zakażeń koronawirusem. Bardzo martwiąca jest również coraz wyższa śmiertelność, którą patogen na nas ściąga. Tymczasem na pilnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zajął się przedstawianiem Krajowego Planu Odbudowy. Z unijnego budżetu Polska będzie miała do dyspozycji ponad 57 mld euro na odbudowę gospodarki po epidemii koronawirusa. Czy te pieniądze trafią do najbardziej potrzebujących?

Już dzisiaj (26 lutego) ruszą konsultacje Krajowego Planu Odbudowy. Dostępny będzie dokument, który stanie się podstawą do otrzymania środków z unijnego Instrumentu na Rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności. Wskazuje on przeznaczenie pieniędzy na konkretne reformy, programy i inwestycje.

"Czekają nas wyzwania, z którymi Europa dawno się nie mierzyła" - mówił premier. Szef rządu wyliczył, jakie inwestycje powinny znaleźć w Krajowym Planie Odbudowy po COVID-19.

Pierwszy filar musi prowadzić do wzrostu produktywności polskiej gospodarki i odbudowy konkurencyjności. Filar drugi to cyfryzacja. Trzecim filarem jest walka o sprawny i skuteczny sektor zdrowia. Czwarty filar to wsparcie transportu i kolei. Filar piąty to zmiany w zakresie klimatu, transformacja energetyczna

- mówił premier.

Mateusz Morawiecki podkreślał, że rząd skupił się do tej pory przede wszystkim na ratowaniu obecnych miejsc pracy. Miejmy nadzieję, że dzięki funduszom unijnym realnie uratujemy naszą gospodarkę, która aktualnie znajduje się rozsypce.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze