18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

!!!

Pilna konferencja premiera. Morawiecki jest wściekły

Emilia Waszczuk
24.05.2021  14:11
Mateusz Morawiecki się wściekł
Mateusz Morawiecki się wściekł Fot: ŁUKASZ SZELĄG/REPORTER

Premier Mateusz Morawiecki zwołał pilną konferencję prasową. W czasie wystąpienia dla mediów poinformował, że Polska ani myśli słuchać Unii Europejskiej i nie wypełni decyzji TSUE ws. Kopalni Turów.

Premier Mateusz Morawiecki jest wściekły i ani myśli słuchać Unii Europejskiej. Ogłosił, że Polska nie wykona postanowienia TSUE i nie zawiesi pracy w kopalni Turów. Jest gotów, by walczyć o swoje i będzie się o to kłócił w Brukseli.

Nie możemy pozwolić sobie na takie ryzyko, począwszy od szkół, przedszkoli, żłobków, kończąc na domach. Nie możemy pozwolić sobie na utratę energii elektrycznej

- powiedział Morawiecki.

Doszło do zaognienia sporu między Polską a stroną czeską, jakiego dawno nie było. Wszyscy interesujący się sprawą wiedzą, że chodzi o wybory parlamentarne, które odbędą się w Czechach w październiku. Ale dla nas najważniejsze jest, by nie doprowadzić do katastrofy klimatycznej i katastrofy energetycznej. Swoje stanowisko o utrzymaniu kopalni w ruchu utrzymujemy - dodał.

Premier przekonywał, że decyzja o zatrzymaniu pracy kopalni jest niebezpieczna, bo zagraża Polakom, ale też grozi... katastrofą klimatyczną. Premier z ramienia PiS - partii, która wybitnie klimatem się nie przejmuje - nagle martwi się o środowisko. Jakim jednak zagrożeniem jest wyłączenie kopalni i elektrowni węgla? Tego nie wyjaśnił.

Morawiecki grozi Białorusi

W niedzielę na Białorusi doszło do przejęcia, czy też porwania samolotu linii Ryanair lecącego z Aten do Wilna. Samolot awaryjnie lądował w Mińsku, na miejscu zatrzymano między innymi aktywistę, opozycjonistę białoruskiego Romana Protasiewicza. 

W poniedziałek Mateusz Morawiecki działania białoruskich władz nazwał terrorem i ogłosił, że w czasie szczytu w Brukseli zaproponuje drastyczne rozwiązania.

Wczoraj doszło do aktu rządowego terroryzmu ze strony Białorusi. Lecący z Grecji do Wilna samolot został przechwycony, pod pozorem, jak się wydaje fałszywego alarmu. Doszło do jego przymusowego lądowania na terytorium Białorusi. Dzisiaj na Radzie Europejskiej zaproponuję, aby wszystkie loty z Białorusi do Unii Europejskiej i w drugą stronę zostały wstrzymane do czasu aż Protasiewicz zostanie uwolniony

- powiedział premier Morawiecki.

Czytaj także
Przeczytaj więcej