18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec balu

Pilne! Rozłam w rządzie. MINISTER ODCHODZI

26.10.2021  12:37
Rozłam w rządzie PiS
Rozłam w rządzie PiS Fot: Jakub Kaminski/East News

Rząd PiS wchodzi w bardzo trudne momenty. Dla polityków kurczowo trzymających się stołków idą ogromne zmiany. Rekonstrukcja jest już pewna, jeden z ministrów już ogłosił koniec swojej pracy w resorcie.

Rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego została przesądzona. Jeden z polityków już ogłosił, że odchodzi i opuszcza swoją dotychczasową funkcję. Czy PiS poradzi sobie z tak wielkimi i nagłymi zmianami?

Dziś jest mój ostatni dzień w ministerstwie klimatu

- powiedział na konferencji Michał Kurtyka, dotychczasowy minister klimatu.

Rozłam w Sejmie. Rekonstrukcja rządu PiS

Polityk ma bardzo mocne powody do rezygnacji z funkcji. Kiedy został o nie zapytany, odparł tajemniczo, że "rodzina jest bardzo ważna". Pamiętać jednak należy o tym, że o utracie jego stanowiska spekulowano już od dawna.

48-letni polityk był szefem resortu klimatu od listopada 2019 roku. Ostatnio obwiniany był m.in. za napiętą sytuację wokół kopalni Turów. Michał Kurtyka przygodę z rządem zaczął jeszcze w czasach, gdy premierem była Beata Szydło - 1 stycznia 2016 został powołany na podsekretarza stanu w Ministerstwie Energii. Odejście Kurtyki jest elementem szerszej rekonstrukcji rządu.

Szczegóły rządowych decyzji i zmian jeszcze przed nami. Michał Kurtyka z pewnością nie jest jedynym politykiem, który zakończy swoją przygodę z rządem PiS. Z przecieków medialnych wynika, że nowym ministrem klimatu ma zostać Anna Moskwa.