18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Panika w PiS

Pilne spotkanie na Nowogrodzkiej. ZMIANY W RZĄDZIE

11.10.2021  15:02
PiS: Spotkanie na Nowogrodzkiej
PiS: Spotkanie na Nowogrodzkiej Fot: MAREK ZIELINSKI/AGENCJA SE/East News

Jarosław Kaczyński zwołał pilne spotkanie na Nowogrodzkiej. Wygląda na to, że po ostatnich wydarzeniach wśród polskich polityków zawrzało. Szykują się wielkie zmiany i rewolucje w rządzie PiS?

Jarosław Kaczyński zawsze, kiedy sytuacja w Polsce się zaognia, zwołuje spotkania na Nowogrodzkiej. Jego partia radzi się wtedy nad zmianami, które mają na celu uchronienie pozycji PiS przed zmianami politycznymi. 

Nic dziwnego, że po masowych demonstracjach popierających Unię Europejską, powodowanych obawami przed antyeuropejską polityką PiS, takie spotkanie wydawało się szefowi partii konieczne. Z tej przyczyny dziś w siedzibie PiS zebrali się najważniejsi politycy obozu rządzącego, aby uzgodnić ustalenia dotyczące koalicji w związku z obsadzeniem stanowisk w rządzie. 

PiS w panice. Pilne spotkanie na Nowogrodzkiej

Niedawno rzecznik rządu Piotr Müller zapewniał, że zmiany będą "czysto kosmetyczne". Teraz okazuje się, że nie do końca będzie to tak łagodnie wyglądało. Czyżby powrót Donalda Tuska mobilizował Kaczyńskiego do odważniejszych ruchów?

Na spotkaniu pojawili się Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki i inni wiceprezesi. Jak donosił wcześniej na antenie Radia ZET europoseł Adam Bielan, prezes Partii Republikańskiej, która ma być nowym koalicjantem PiS w ramach Zjednoczonej Prawicy, to właśnie dwaj politycy jego partii będą nowymi ministrami. 

Oprócz Kamila Bortniczuka (według nieoficjalnych doniesień ma być ministrem sportu - PAP) będzie to Michał Cieślak, który w tej chwili już jest członkiem Rady Ministrów (od 2020 roku jest ministrem-członkiem drugiego rządu Mateusza Morawieckiego - PAP)

- mówił Bielan. 

Wkrótce dowiemy się, czy te doniesienia naprawdę się potwierdzą. Na jaw wyjdzie również, co skłoniło PiS do tak szybkiej mobilizacji i natychmiastowego spotkania w pierwszy dzień roboczego tygodnia.

Czytaj także
Przeczytaj więcej