18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sytuacja się zaostrza

Pilne spotkanie w resorcie zdrowia. Rząd jest pod ścianą

04.10.2021  11:36
Pilne spotkanie w resorcie zdrowia
Pilne spotkanie w resorcie zdrowia Fot: Planeta.pl

Protest ratowników medycznych znacznie się zaostrza, dlatego w resorcie zdrowia zostanie zorganizowane pilne spotkanie. Rząd PiS znajduje się pod ścianą, a służbę zdrowia czeka absolutna niewydolność?

Dziś odbędzie się pilne spotkanie zorganizowane przez resort zdrowia w Warszawie. Wszystko z uwagi na trwający protest ratowników medycznych, którzy nie zamierzają odpuścić swoich postulatów i czekają na reakcję rządu.

Na razie spotkanie w Ministerstwie Zdrowia dotyczyć będzie wyłącznie ratowników medycznych ze stolicy. Z uwagi na trwający protest w Warszawie w weekend nie wyjeżdżało ponad 30 z 80 karetek, bo wielu z przedstawicieli tego zawodu wzięło wolne do 10 października. To może wkrótce poskutkować całkowitą niewydolnością systemu ochrony zdrowia Polaków.

Pilne spotkanie w resorcie zdrowia

Podobne akcje zorganizowano w wielu innych miastach i tam też resort planuje rozmowy. Poznań, Gdańsk i Włocławek - w tych miastach od początku października brakuje obsad dla wielu karetek, na razie nie ma jednak konkretnej daty spotkania przedstawicieli protestujących z rządem.

Weryfikujemy te informacje i będziemy organizowali spotkania, jeśli będzie to potrzebne

- mówią przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia.

Jak twierdzi resort zdrowia obecny protest to skutek konfliktu między ratownikami a szefami stacji, którzy nie dali swoim pracownikom takich podwyżek, do jakich zobowiązuje ich porozumienie zawarte ze związkami zawodowymi. Razem z dodatkami to ok. 52 złotych za godzinę.

Spotkanie wiceministra zdrowia Waldemara Kraski z ratownikami w Warszawie odbędzie się dziś o godzinie 12. Myślicie, że przedstawiciele rządu i ratowników medycznych są w stanie dojść do porozumienia?

logo Tu się dzieje