18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

jeden za drugim

WICEPREMIER ZAKAŻONY? Kolejny polityk PiS w kwarantannie

Emilia Waszczuk
14.10.2020  13:58
Piotr Gliński w kwarantannie. Koronawirus dopadł ministra?
Piotr Gliński w kwarantannie. Koronawirus dopadł ministra? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Najpierw premier, teraz wicepremier. Polityk PiS, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński został w środę skierowany na kwarantannę. Widział się z zakażonym koronawirusem SARS-COV-2 biskupem.

Kolejny polityk PiS zagrożony zakażeniem. COVID-19 potwierdzono we wtorek u byłego ministra zdrowia. Łukasz Szumowski trafił do szpitala, leży pod tlenem. W kwarantannie jest premier Mateusz Morawiecki, który miał kontakt z zakażonym oficerem SOP. Polityk we wtorek został poddany pierwszemu testowi i otrzymał diagnozę. Badanie ma być powtórzone.

Koronawirus w rządzie. Piotr Gliński na kwarantannie

Teraz na izolację skierowany został kolega wspomnianych polityków, wicepremier i minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński. W ostatni piątek polityk uczestniczył w "uroczystym otwarciu edukacyjnej sesji wykładowej pt. »Kościół Św. Jana Pawła II - Niepodległość Ducha«" - czytamy na stronie MKiDN.

W tym samym wydarzeniu udział brał sekretarz generalny Komisji Episkopatu Polski, biskup Artur Miziński. U mężczyzny w środę potwierdzono COVID-19.

Koronawirus u polityków? Badania od ręki

Piotr Gliński został objęty kwarantanną, zapewnia jednak, że czuje się dobrze. Informuje też, że oczekuje na test - zapewne przyspieszony, bo jak tłumaczył w środę rzecznik Ministerstwa Zdrowia testowanie "osób ważnych z punktu widzenia państwa może się odbywać ścieżką skróconą". Oznacza to, że poddany badaniom Gliński będzie najpewniej jeszcze dzisiaj.

W związku z kontaktem z osobą zarażoną koronawirusem przebywam na kwarantannie. Czuję się dobrze. Oczekuję na przeprowadzenie testu. Przypominam o konieczności przestrzegania zasad sanitarnych - dystans, dezynfekcja, maseczka! Chrońmy siebie i innych! - napisał wicepremier na Twitterze.

Przeczytaj więcej
Komentarze