18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prokurator PRL kontra wyborcy

Piotrowicz jednak wróci do Sejmu? PiS ma sposób

21.10.2019  15:39
Piotrowicz nadal jako poseł PiS? Partia ma sposób na niekorzystne wyniki wyborów
Piotrowicz nadal jako poseł PiS? Partia ma sposób na niekorzystne wyniki wyborów Fot: Jan BIELECKI/East News

Wybory 2019 zakończone i nie wszyscy znani posłowie dostali się do Sejmu. PiS jednak nie odpuszcza i chociaż Stanisław Piotrowicz wolą narodu nie dostał mandatu, partia chce go jednak w sejmowych ławach. Znaleźli sposób na niekorzystny wynik wyborów.

Stanisław Piotrowicz zapewne nie tak wyobrażał sobie wyniki wyborów. Kandydat PiS przegrał i już zapowiedział, że uszanuje decyzję Polaków i przejdzie na emeryturę. Kaczyński chyba jednak chce, by były prokurator w PRL nadal krzyczał z mównicy sejmowej „precz z komuną”.

Jak podaje Wirtualna Polska, Prawo i Sprawiedliwość namawia osoby, które zdobyły więcej głosów od Piotrowicza, by nie przyjęły mandatu. Wtedy Piotrowicz mógłby znów być posłem. Jednym z tych, którzy mogliby się dla niego poświęcić jest starosta jarosławski Tadeusz Chrzan. W wyborach zdobył 11 177 głosów, zaledwie 884 więcej od Piotrowicza. On sam twierdzi, że o takich działaniach nic nie wie.

Były rozmowy ze starostą jarosławskim. W zamian za rezygnację z mandatu ma dostać prezent na pocieszenie w postaci dobrej fuchy – powiedział Wirtualnej Polsce anonimowy informator z PiS.

WP.pl przypomina, że zdarzały się już przypadki, gdy kandydaci nagle rezygnowali z mandatu poselskiego. Jako przykład podaje Józefa Kurka, który wolał jednak zostać samorządowcem.

Natemat.pl podaje, że Piotrowicz startujący w Krośnie zdobył 10293 głosy i w ten sposób zajął 9. miejsce wśród kandydatów PiS. Partia w okręgu zdobyła osiem mandatów, więc wystarczy jedna osoba, która wypadnie z gry, by Piotrowicz wrócił do Sejmu.

Przeczytaj więcej
Komentarze