18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Płaca minimalna w górę! POLACY PRZESTANĄ CIUŁAĆ DO PIERWSZEGO?

Emilia Waszczuk
14.09.2021  14:56
płaca minimalna w górę od 2022 roku
płaca minimalna w górę od 2022 roku Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Rada Ministrów przyjęła projekt podwyższenia płacy minimalnej i minimalnej stawki godzinowej. Od 2022 pensje wzrosną o 7,5 procent.

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała we wtorek, że wraz z nowym rokiem wzrosną wynagrodzenia Polaków. Nie omieszkała zaznaczyć przy tym, że gdy PiS obejmowało rządy w Polsce, PO zostawiała obywateli z dużo niższymi stawkami. Zapomniała jedynie wspomnieć, - wierzymy, że przez nieuwagę (yhm) - że tak wysokiej inflacji jak dziś nie było w Polsce od czasów, gdy jej partia nawet nie istniała...

Tematem płacy minimalnej i minimalnych stawek godzinowych zajęła się we wtorek Rada Ministrów. Politycy zdecydowali, by z pierwszym stycznia 2022 roku podwyższyć wynagrodzenia najsłabiej zarabiających o 7,5 procent. Oznacza to wzrost minimalnego wynagrodzenia o 210 złotych brutto - do 3010 złotych, a stawki godzinowej dp 19,70 zł brutto.

Płaca minimalna w górę od 2022 roku

Przy okazji pani Maląg poinformowała obywateli, jak hojnym rządem jest rząd Prawa  Sprawiedliwości. Policzyli sobie bowiem, ile płaca minimalna powinna wynosić w dobie wzrostu inflacji i podnieśli tę kwotę o kilka złotych. No brawo!

kwota 3010 zł jest wyższą kwotą od minimum ustawowego, które wychodzi ze wskaźników. Minimum ustawowe tj. 3004 zł

- powiedziała dumna z siebie minister Marlena Maląg.

Dla rządu Zjednoczonej Prawicy ważna jest troska o Polaków, którzy zarabiają minimalne wynagrodzenia. Dbamy o to, aby te płace minimalne systematycznie rosły. Staramy się, aby one rosły powyżej inflacji. Chcemy, aby sytuacja Polaków była jak najlepsza - zapewniała.