18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

mało

Płaca minimalna do zmiany! TA KWOTA TO KPINA Z POLAKÓW?!

15.09.2020  14:06
Płaca minimalna wzrośnie...minimalnie.
Płaca minimalna wzrośnie...minimalnie. Fot: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Płaca minimalna do zmiany - rząd zdecydował o kwocie najniższych wynagrodzeń w 2021 roku. Pracowników czeka podwyżka i... wielkie rozczarowanie.

Jarosław Kaczyński obiecywał, ale jak to często bywa, na tym się skończyło. Nie będzie płacy minimalnej w wysokości 3 tysięcy złotych, Polacy nie dostaną pieniędzy, które im przyrzeczono. Każdy, kto w przedwyborcze zapewnienia prezesa PiS uwierzył, może dziś siarczyście zakląć.

Już kilka tygodni temu pojawiły się przecieki o tym, że nie ma szans na podniesienie płacy minimalnej do 3 tysięcy złotych. Dziś informacje te ostatecznie się potwierdziły. Najniższe gwarantowane wynagrodzenie wzrośnie wprawdzie od 2021 roku, jednak jego wysokość może Polaków oburzyć.

Płaca minimalna wzrośnie. Ale mało

Płacą minimalną i jej zmianą zajął się we wtorek rząd. Decyzja o podwyżce została już przyjęta i oczywiście przynosi rozczarowanie. Z niskiej podwyżki politycy tłumaczą się epidemią...

Każdy, kto liczył na podwyżkę rzędu 400 złotych brutto, musi obejść się smakiem - nic z tego. Płaca minimalna urośnie zaledwie o 200 złotych i wyniesie 2800 złotych na miesiąc. Oczywiście brutto - od kwoty tej należy odliczyć składki. Na rękę najmniej zarabiający dostaną zatem niewiele ponad 2 tys. złotych.

Wraz z nowym rokiem zmianie ulegnie także minimalna stawka godzinowa. Wynagrodzenia wzrosną do minimum 18,30 zł za godzinę (brutto).

Czytaj także