18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Auć!

Podatek cukrowy to MROK. Ile zapłacimy za Coca-Colę?

04.01.2021  19:12
Podatek cukrowy i cena coca-coli
Podatek cukrowy i cena coca-coli Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Podatek cukrowy pokazał nam, że podwyżki cen - zwłaszcza nagłe - mogą mocno wybić Polaków z rytmu. Ile tak naprawdę teraz zapłacimy za coca-colę? Lepiej to wiedzieć wcześniej, żeby potem w sklepie nie doznać szoku.

Podatek cukrowy ma być sposobem rządu na walkę z niezdrowymi nawykami u Polaków. Najmocniej wzrosły ceny napojów gazowanych i od kilku dni w sieci możemy zobaczyć wstrząsające cenówki naszych ulubionych przysmaków.

Polacy są zrozpaczeni tym, jak bardzo podatek cukrowy odbija się na ich codzienności. Zanim wybierzemy się do sklepu po Coca-Colę lepiej się dowiedzieć, jak droga jest obecnie by nie przeżywać szoku w sklepie.

Podatek cukrowy daje nam po kieszeniach

Przypominamy, że podatek cukrowy miał wejść w życie już latem, ale ostatecznie stanęło na tym, że zostanie wprowadzony 1 stycznia 2021 roku. Początkowo mieli go płacić producenci słodkich napojów, ale wszystko wskazuje na to, że ci już przerzucili nową opłatę na konsumentów. 

Teraz zapłacimy co najmniej złotówkę więcej za butelkę takiego napoju. Dodając do tego stale rosnącą inflację, a także podatek handlowy i opłatę od małpek, ze sklepu możemy wyjść ze znacznie wyższym rachunkiem.   

Jak to zaprezentował polityk Konfederacji Artur Dziambor na Twitterze - cena Cola-Coli 1,75 l wzrosła o prawie dwa złote. Pepsi w butelce o tej samej objętości kosztuje już o 2,20 zł więcej. O ponad złotówkę więcej zapłacimy też za Fantę i napój Mountain Dew. Tak producenci radzą sobie z nowymi kosztami.

Trzymajcie się za kieszenie, bo nigdy nie wiadomo, jaki jeszcze opłatowy "podarek" przygotują dla nas rządzący w nadchodzących miesiącach. W końcu jakoś na naszych plecach będzie trzeba wyjść z kryzysu, który wywołała pandemia koronawirusa.