18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kaczyński wydał rozkaz

Wyciekł "przekaz dnia" PiS. Polska zapłonie

Wojciech Kozicki
11.02.2021  10:11
Protest mediów nic nie dał? wyciekł partyjny przekaz dnia PiS
Protest mediów nic nie dał? wyciekł partyjny przekaz dnia PiS Fot: Michal Wozniak/East News/

Podatek od mediów nadciąga, a protest w mediach najwyraźniej nie poruszył skamieniałego serca Jarosława Kaczyńskiego. Właśnie wyciekł przekaz dnia PiS i jak widać, rząd dopiero się rozkręca. Nie będzie miał litości dla nikogo.

Protest mediów najwyraźniej nie wzruszył PiS, nowy podatek „z tytułu reklamy” i tak wejdzie w życie. Partia rządząca ma jednak problem, bo w Zjednoczonej Prawicy rodzi się bunt, zaczyna się chaos. Do tego wyciekł polityczny przekaz dnia, który w środę otrzymali politycy Prawa i Sprawiedliwości. Zaprzecza on komentarzom Kancelarii Premiera o tym, że podatek to na razie tylko projekt i konsultacje. Kaczyński już powiedział „amen”.

Podatek od mediów i przekaz dnia PiS

„Przekaz dnia” opublikował na Twitterze w środę wieczorem dziennikarz „Polityki” Wojciech Szacki. Jak podaje Wprost, zwrócono w nim uwagę, że w proteście wzięły udział media, które wspierają opozycje, więc z perspektywy rządu nowy podatek jest działaniem słusznym.

Protest jest specyficzny, bo protestują przede wszystkim te media, które mniej lub bardziej jawnie i ostentacyjnie wspierają opozycję. Patrzymy więc na to z poczuciem, że postąpiliśmy słusznie – dostali wiadomość politycy PiS. (Wprost.pl)

Co więcej, jak ujawnia Wirtualna Polska, dziennikarze PiS otrzymali polecenie, by „bronić podatku, uderzać w dziennikarzy i podważać ich wiarygodność”. Jak powiedział anonimowy rozmówca z obozu rządzącego: „nie ma miękkiej gry, idziemy na ostro”.

Zjednoczona Prawica się rozpadnie?

„Podatek od mediów” może wywołać pożogę i zniszczenie w Zjednoczonej Prawicy. Porozumienie Jarosława Gowina ubolewa, że projekt nie był z nimi konsultowany, co potwierdziła rzeczniczka Magdalena Sroka. Również koalicjanci z Solidarnej Polski skarżą się mediom, że projekt podatku od mediów nie był konsultowany w ramach koalicji.

Projekt bezpośrednio prowadzi premier, to jego inicjatywa. Projektu jako Solidarna Polska nie widzieliśmy, będziemy go analizować. Projekt premiera pewnie poprzemy. Ale nie tak, żeby PiS-owi było za prosto. Ponegocjujemy, sprawa przeciągnie się tygodniami. Albo i dłużej - 

powiedział anonimowy polityk Solidarnej Polski. (WP.pl)