18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koryto plus?

PODWYŻKI DLA POLITYKÓW PRZEGŁOSOWANE!

14.08.2020  18:23
Sejm przyjął ustawę o podwyżkach dla polityków
Sejm przyjął ustawę o podwyżkach dla polityków Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Politycy dostaną gigantyczne podwyżki. Sejm w piątek przyjął projekt nowelizacji ustawy w tej sprawie.

Podwyżki dla polityków? Wielu ludzi w Polsce uważa, że faktycznie, rządzący powinni zarabiać więcej. Pytanie tylko, czy dobrym pomysłem jest przyznawanie im podwyżek rzędu nawet ponad 100 procent dotychczasowych wynagrodzeń i to w dodatku w czasie kryzysu.

Temat podwyżek podzielił polityków i społeczeństwo. Sprawa oburzyła między innymi byłego premiera Donalda Tuska, który nie szczędzi gorzkich słów kolegom z PO głosującym za projektem. Jeszcze przed głosowaniem Paweł Kukiz i Krzysztof Bosak zapowiedzieli, że nie poprą pomysłu. Co z resztą opozycji?

Politycy dostaną podwyżki

Skończyło się tak, jak przewidywaliśmy - projekt ustawy o podwyższeniu wynagrodzeń został w piątek przyjęty przez Sejm. Tyle tylko, że zazwyczaj ustawy przyklepują tylko PiS z koalicjantami. Dziś pomogła im opozycja.

Kto głosował za zwiększeniem gaży dla posłów, ministrów, senatorów, premiera i prezydenta? Kto chciał gigantycznej pensji dla milczącej pierwszej damy? Między innymi większość obecnych na posiedzeniu polityków Koalicji Obywatelskiej. Przeciwne były jedynie Klaudia Jachira i Małgorzata Tracz, a kilka osób wstrzymało się od głosu.

Za podwyżkami głosowała też Lewica. Przeciwnych było tam pięć osób (w tym między innymi Magdalena Biejat i Adrian Zandberg). Kilka osób na posiedzenie nie przyszło, kilka się wstrzymało. Większość poparła podwojenie swoich wynagrodzeń.

W sumie za przyjęciem nowelizacji obejmującej podwyżki opowiedziało się 386 posłów, przeciw było 33, a 15 wstrzymało się od głosu.

Przeczytaj więcej