18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

folwark

Politycy jak ŚWINIE U KORYTA? Bosak i Kukiz ostro się wściekli

14.08.2020  17:59
Krzysztof Bosak sprzeciwia się podwyżkom dla polityków
Krzysztof Bosak sprzeciwia się podwyżkom dla polityków Fot: Łukasz Solski/East News

Krzysztof Bosak i Paweł Kukiz stanowczo sprzeciwiają się podwyżkom dla polityków w czasach kryzysu. Atakują pomysł i grzmią: WRÓCIŁO KORYTO PLUS.

W czwartek 13 sierpnia Komisja Regulaminowa Spraw Poselskich i Immunitetowych przyjęła projekt nowelizacji ustawy o wynagrodzeniach dla polskich polityków. Zakłada on między innymi wprowadzenie bardzo wysokiej pensji dla pierwszej damy i gigantyczne podwyżki dla posłów, senatorów, premiera i prezydenta.

W projekcie dokładnie rozpisano, jak wzrosnąć mają pensje polityków. Po obliczeniach, wykonanych według wskazanych tam wytycznych, dowiadujemy się, że pensja prezydenta czy premiera wzrośnie dwukrotnie, posłów o ponad 50 procent.

Koryto plus

Projekt surowo skomentował były premier Donald Tusk. Co ciekawe, podwyżki poparli koledzy z jego partii - i im polityk nie szczędził gorzkich słów. Stanowczo podniesieniu politycznych wynagrodzeń sprzeciwia się też część Sejmu. Wśród oburzonych pomysłem jest Krzysztof Bosak, który nie dowierza, jak można pokusić się o taką bezczelność w czasie kryzysu wywołanego epidemią.

Konfederacja nie poprzez dokonywanych w trakcie kryzysu kilkudziesięcioprocentowych podwyżek wynagrodzeń dla posłów oraz zwiększenia aż o połowę subwencji dla partii.

Jesteśmy za dobrym wynagradzaniem kadr politycznych, ale nie możemy tego wiązać ze skokiem partii na kasę podatników

- ogłosił na Twitterze.

Nie możemy też przyznawać sobie podwyżek o kilka tysięcy złotych w tym samym czasie kiedy tysiące Polaków mają obcinane wynagrodzenia lub jest zwalniane z pracy. Jak można w ogóle wpaść na taki pomysł? - dodał rozczarowany.

Przeciwny podwyżkom jest też szef Kukuz'15. Paweł Kukiz użył w swej krytyce mniej parlamentarnych słów. Wspomniał o świniach przy korycie...

Wygląda na to, że wróciło #KorytoPlus. Błyskawiczne przejście do drugiego czytania i za moment pewnie uchwalenie. Kukiz’15 jest zdecydowanie przeciw podwyżkom dla posłów i zwiększeniu partyjnych subwencji w szczycie kryzysu gospodarczego - napisał.

Przeczytaj więcej
Komentarze