18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

By żyło się lepiej...

Politycy dali sobie podwyżki. Polacy zapłacą MILIONY!

Wojciech Kozicki
23.01.2020  11:11
Politycy się dogadali - cud za pieniądze Polaków
Politycy się dogadali - cud za pieniądze Polaków Fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER/East News

Polscy politycy dbają o dobro Polaków za wszelką cenę, a (cudze) pieniądze nie grają roli, byle tylko służyć ojczyźnie na ul. Wiejskiej w Warszawie. Okazuje się jednak, że wybrańcy narodu chyba zarabiają za mało za swoje za poświęcenie i wybitne osiągnięcia. Lewica i prawica doszły więc wreszcie do porozumienia. Politycy po obu stronach barykady są zgodni, że chcą zabrać Polakom więcej pieniędzy i dać je sobie.

Polacy dostali 500+, a tymczasem polscy politycy zostali objęci programem „1000+”. Jak podaje Wirtualna Polska, Marszałek Sejmu Elżbieta Witek i Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zdecydowali, że ryczałt na biura poselskie i senatorskie od stycznia 2020 roku wynosi 15200 zł, co oznacza podwyżkę o tysiąc złotych. Pewnie im się te pieniądze po prostu należały...

Podwyżki dla polityków

Politycy będą mieć więcej pieniędzy nie tylko na utrzymanie biur poselskich, ale także na podróże służbowe. Już teraz i tak nie płacą np. za podróże komunikacją miejską, liniami kolejowymi i lotniczymi, mają zagwarantowany zwrot kosztów paliwa, a ich pensja stała wynosi 9 892 zł brutto. Dostają również dietę w wysokości 2 473 zł i dodatki za pracę w komisjach sejmowych. Dodatkowo, w Senacie wydają majątek na makijaż dla senatorów, ostro piją alkohol za gigantyczne pieniądze, a także tankują procenty pomiędzy głosowaniami.

Tymczasem Stanisław Karczewski (PiS) apelował niedawno, by nauczyciele i lekarze pracowali dla idei, chociaż sam zarabiał wówczas jako polityk ok. 17 tys. złotych miesięcznie, a nawet przyznał sobie 33 tys. złotych premii.

Tym samym Polacy zapłacą za biura poselskie i senatorskie blisko 7,7 mln zł. Gazeta.pl przypomina, że na Sejm i Senat musimy wydać w 2020 roku ponad 800 milionów złotych, a „jeden dzień pracy izby niższej będzie kosztować podatników 1,6 mln złotych”.

Na tym nie koniec. Media ostrzegają, że posłowie w 2020 roku prawdopodobnie dostaną podwyżki i ich pensja ma wzrosnąć o ponad 600złotych. By żyło się lepiej…

Przeczytaj więcej
Komentarze