18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

jedni na wozie, inni pod wozem

Duda sypie "groszem". WIELKIE PODWYŻKI DLA JEGO PRACOWNIKÓW

19.08.2020  08:44
Podwyżki w Kancelarii Prezydenta
Podwyżki w Kancelarii Prezydenta Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Podwyżki w Kancelarii Prezydenta. Andrzej Duda zarządził podniesienie pensji swoim doradcom i urzędnikom. Dostaną nawet 2 tysiące złotych więcej.

Senat odrzucił projekt nowelizacji ustawy o pensjach polityków, dokument czeka teraz na kolejny ruch Sejmu. Czy politycy dostaną podwyżki? Nie wiadomo. Wiadomo, że mogą na nie liczyć pracownicy Andrzeja Dudy.

Jak podaje "Rzeczpospolita", prezydent zarządził w swojej kancelarii znaczne podniesienie wynagrodzeń - niektórzy dostaną nawet 2 tysiące złotych więcej do pensji. A to nie koniec niespodzianek.

Podwyżki w Kancelarii Prezydenta

W Kancelarii Prezydenta pracuje 400 osób ze średnim wynagrodzeniem 10 tys. zł. "Najbiedniejsi" zarabiają około 6 tysięcy, najwyżej wynagradzani - do 11 tysięcy. Andrzej Duda chce podnieść im gaże o 500-2000 złotych, tak, by miesięczne pensje mieściły się w przedziale 8-12 tysięcy złotych.

Najwyższe podwyżki dostać mają doradcy Andrzeja Dudy i szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska. Co ciekawe, nawet ci, którzy dostaną najmniej, we wrześniu otrzymają spory zastrzyk gotówki. Duda zarządził bowiem wyrównanie wynagrodzeń od stycznia tego roku. A to oznacza, że na konta jego pracowników wpłyną zaległe pieniądze z ośmiu ostatnich miesięcy.

Przeczytaj więcej
Komentarze