Zaskoczeni?

Koniec żartów! Ogromna zmiana, Marek Suski dostał stołek

09.09.2020  11:34
Marek Suski zyska na podziale Mazowsza
Marek Suski zyska na podziale Mazowsza Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Nowy marszałek zdecydowanie zaskoczy całą opozycję. Marek Suski dostał stołek i z dumą wchodzi do politycznej gry. To początek epokowych zmian i... zapowiadanego podziału Mazowsza?

Nowy marszałek wkracza na salony! Nie chodzi jednak o marszałka Sejmu czy Senatu - Marek Suski, który często jest obiektem żartów opozycji w naszym kraju będzie wkrótce marszałkiem województwa.

Wygląda na to, że klamka zapadła względem tego prestiżowego stanowiska, którym już niedługo będzie mógł chwalić się wszem i wobec Marek Suski. Nie da się ukryć, że ta decyzja ma mieć związek z rozpoczęciem zapowiadanego podziału Mazowsza.

Rząd planuje wprowadzić swój ambitny plan w życie już w styczniu przyszłego roku. Podział Mazowsza ma w największym skrócie wyglądać tak, że z województwa wyłączona zostanie Warszawa wraz z oplatającymi ją powiatami.

Podział Mazowsza, a Marek Suski na marszałka

Nowe województwo oznacza zaś potrzebę rozpisania kolejnych wyborów. Rozmówcy WP z PiS mówili, że jeśli wygrają te wybory, to marszałkiem nowego województwa zostanie Marek Suski, który jest posłem PiS z Radomia. To właśnie Radom stanie się stolicą województwa bez Warszawy.

To nie jest mieszanie dla samego mieszania, to jest kwestia dysproporcji w dochodach, to jest kwestia zamożności regionu stołecznego, która sprawia, że pozostałe regiony mają mniejsze szanse na rozwój

- argumentował radomski parlamentarzysta Radosław Fogiel, gdyby znaleźli się jacyś ewentualni przeciwnicy tej rządowej decyzji. 

Tymczasem Marek Suski może triumfować. Do tej pory był politykiem, z którego najczęściej żartowała opozycja. Na szczęście poseł miał do tego dystans - niemniej, teraz na pewno spodoba mu się to, że zagrał na nosie przeciwnikom.

Czytaj także