18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

podali szczegóły

Pogrzeb Kornela Morawieckiego. PiS przygotowuje mu wielkie pożegnanie

Emilia Waszczuk
01.10.2019  10:15
Pogrzeb Kornela Morawieckiego. PiS przygotowuje mu wielkie pożegnanie
Pogrzeb Kornela Morawieckiego. PiS przygotowuje mu wielkie pożegnanie Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Kornel Morawiecki - polityk, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, zmarł 30 września w wieku 78 lat. Polityk PiS Michał Dworczyk zdradził szczegóły na temat planowanego pogrzebu.

W styczniu Kornel Morawiecki poinformował media, że zmaga się z nowotworem - lekarze wykryli u niego raka trzustki. Niestety, po wielomiesięcznej walce z chorobą, polityk zmarł.

Kornel Morawiecki odszedł z tego świata 30 września, miał 78 lat. Wcześniej - w piątek 27 września - gdy okazało się,  że jego stan zdrowia znacznie się pogorszył, prezydent Andrzej Duda odznaczył go Orderem Orła Białego.

Pogrzeb Kornela Morawieckiego

W programie "Tłit" wp.pl, szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk z PiS opowiedział o szczegółach planowanego pogrzebu Morawieckiego. Zaznaczył, że ojciec premiera był bardzo ważną postacią w najnowszej historii Polski, więc uroczystości pogrzebowe będą miały charakter państwowy.

Będzie to oczywiście pogrzeb państwowy, była to wyjątkowa postać w historii Polski. Myślę, że będzie to też takim momentem zjednoczenia wszystkich ponad podziałami, ta uroczystość także będzie okazją do spotkania bardzo różnych środowisk

- mówił Dworczyk.

Kornel Morawiecki spocznie na warszawskich Powązkach. Dokładna data pogrzebu nie jest jeszcze jednak znana - informację o tym w najbliższym czasie przekaże Kancelaria Premiera.

Ostatecznie podjęta została decyzja, że miejscem spoczynku będzie Warszawa. Natomiast jeśli chodzi o datę i godzinę, to takie decyzje zapadną w najbliższym czasie i będziemy o nich informować. Kancelaria Premiera przygotowuje tą uroczystość i jak już powiedziałem, będzie to uroczystość państwowa

- poinformował Dworczyk.

Jak zaznaczył szef Kancelarii Premiera, premier Mateusz Morawiecki do czasu uroczystości nie będzie brał udziału w kampanii wyborczej i na kilka dni raczej wycofa się z aktywności politycznej.

Przeczytaj więcej
Komentarze