18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sondaż

Pogrzebane PO. Emeryci chcą już tylko PiS

07.02.2022  10:10
Emeryci nie chcą słyszeć o powrocie PO do władzy
Emeryci nie chcą słyszeć o powrocie PO do władzy Fot: Pawel Wodzyński/East News

PO nigdy już nie wróci do sterów władzy? Najnowszy sondaż z całą pewnością cieszy tak PiS, jak i wyborców tej partii. Emeryci szczególnie nie ufają Platformie.

PiS od wielu lat dzierży władzę w Polsce i nic nie wskazuje na to, by partia miała ją szybko oddać. Najnowszy sondaż IBRiS wykonany dla „Super Expressu” nie pozostawia wątpliwości. Polscy emeryci nie chcą, by władza wróciła do rąk Platformy Obywatelskiej.

PiS ma jednak w ostatnim czasie sporo problemów, często wizerunkowych. Być może jeszcze jedna polityczna afera będzie miała szansę przeważyć szalę na ich niekorzyść i przynieść partii przegraną w wyborach. Taka sytuacja zmartwiłaby szczególnie emerytów.

Emeryci nie chcą słyszeć o powrocie PO do władzy

Sondaż IBRiS przeprowadzony został właśnie wśród tej grupy wiekowej. Zadane zostało pytanie: Czy chciałby Pan/Pani, aby do władzy wróciła Platforma Obywatelska? Wyniki sondażu pokazały jasno, co o tym sądzą emeryci.

Zdecydowana większość z nich aż 66,1 proc. nie chce o tym słyszeć! Najwyraźniej dla emerytów powrót PO do władzy jest jednym z gorszych scenariuszy politycznych, jakie mogłyby się wydarzyć.

Ten wynik był do przewidzenia, a można się było spodziewać jeszcze większego grona przeciwników PO wśród najstarszych Polaków

– komentuje w rozmowie z "Super Expressem" wyniki sondażu politolog Kazimierz Kik.

Większość polskich seniorów to ubodzy emeryci, których świadczenie nie przekracza 2500 zł. Ostatni ruch PiS, czyli Polski Ład, jest ukłonem wobec właśnie tych osób, i on okazał się strzałem w dziesiątkę. PiS ustawiło swoje działania na zdobycie głosów emerytów i to się udało. Z kolei PO jest popierana przez bardziej zamożną i młodszą część społeczeństwa

– tłumaczy ekspert.

Zgadzacie się z emerytami?

logo Tu się dzieje