18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

cios dla pis

Polacy bezwzględni! Jest nowy sondaż

09.07.2020  10:09
Nowy sondaż. Polacy bezwzględni
Nowy sondaż. Polacy bezwzględni Fot: praszkiewicz/Shutterstock

Najnowsze badanie preferencji politycznych i zdecydowany głos obywateli. Polacy wiedzą, jak powinna wyglądać polityka w państwie.

Nowy sondaż przeprowadzony przez United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM daje do myślenia. To, jak dziś wygląda polska polityka, jest złe. Trzeba zmian.

W badaniu Polacy wyrazili się jasno, dla dobra kraju, prezydent i rząd powinni reprezentować różne opcje polityczne. Takie stanowisko popiera aż 48 procent ankietowanych. To mniej niż połowa? Fakt, ale przeciwnego zdania jest tylko 33 procent badanych. Ta grupa twierdzi, że sytuacja, w jakiej jesteśmy też teraz, czyli prezydent i rząd PiS, jest dobra. Z kolei aż 19 procent badanych nie potrafi odpowiedzieć na zadane pytanie!

Badanie pokazało też dość jasno poglądy wyborców Rafała Trzaskowskiego i Andrzeja Dudy. Ci pierwsi są w zdecydowanej większości (83 proc.) przeciwnikami władzy jednej partii. Wyborcy Andrzeja Dudy wręcz przeciwnie - 64 procent uważa, że rząd i prezydent powinni reprezentować jedno ugrupowanie.

Przeczytaj więcej
Komentarze