18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Należą się pieniążki?

Polacy decydują o pensji pierwszej damy. Poważna różnica zdań

03.07.2020  16:04
Polacy decydują o pensji pierwszej damy. Poważna różnica zdań
Polacy decydują o pensji pierwszej damy. Poważna różnica zdań Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Polacy mieli okazję wypowiedzieć się na temat pensji pierwszej damy. Jak się okazuje, nasze społeczeństwo jest bardzo podzielone w tej kwestii. Gdyby to od nas zależało - czy Agata Duda lub Małgorzata Trzaskowska mogłyby liczyć na pensję?

Polacy wyrazili swoje zdanie na ten temat w sondażu wykonanym przez Instytut Badań Pollster. Nieznacznie przeważa postawa, że pierwsza dama powinna mieć pensję i odprowadzane składki. Niemniej, wielu rodaków myśli dokładnie odwrotnie.

Kiedy Andrzej Duda wojuje z Rafałem Trzaskowskim o urząd prezydenta, ich żony stoją przed latami pełnienia funkcji pierwszej damy. Żona prezydenta zawsze ma pełne ręce roboty, chociaż nie zawsze jest to widoczne z punktu widzenia opinii publicznej.

Polacy o pensji pierwszej damy

Eksperci nie mają wątpliwości co do tego, że za takie poświęcenie i pracę pierwsza dama powinna otrzymywać wynagrodzenie. 

W Polsce wiele osób ma zastrzeżenia do postawy Agaty Dudy, która nie wydaje się być aktywna. Tymczasem w czasie prezydentury męża spotkała się ona aż z… 50 tys. osób! Małgorzata Trzaskowska na łamach Newsweeka również zapowiada bycie aktywną pierwszą damą.

Znając siebie, nie mogłabym usiedzieć na miejscu 

- mówiła.

Pierwsza dama powinna otrzymywać pensję w okolicach pensji prezydenta (20 tys. zł – przyp. red.). To by mobilizowało ją do większego zaangażowania. Poza tym chodzi o to, aby nie była uzależniona od męża. Pierwsza dama to stanowisko, za które powinna być wypłata

- komentował dla Super Expressu prof. Kazimierz Kik, politolog.

A Wy, po której jesteście stronie tego sporu?

Czytaj także
Przeczytaj więcej