18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

niech się wali, niech się pali

Polacy kochają chaos? SONDAŻ, SZALONA PRZEWAGA PIS

Emilia Waszczuk
17.11.2021  13:03
PiS nie odda władzy? Rekordowe poparcie mimo kryzysu
PiS nie odda władzy? Rekordowe poparcie mimo kryzysu Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Prawo i Sprawiedliwość będzie rządzić wiecznie i nigdy nie odda władzy? najnowszy sondaż przerazi przeciwników Jarosława Kaczyńskiego. Poparcie dla Zjednoczonej Prawicy rośnie mimo chaosu w kraju.

Naród Polski znany jest ze świętowania rocznic wojen i rzewnego wspominania wszelkich rzezi, lubi się umartwiać i narzekać, widać dobrze żyje mu się też w totalnym chaosie. Ostatnie tygodnie to przecież prawdziwy rollercoaster - dramat na granicy, odcięcie Polski od świata, narastająca z wielką mocą fala pandemii, widmo wojny, kolejne kary od TSUE, gigantyczna, rekordowa wręcz inflacja i zatrważająca drożyzna... A co tam! Polacy dalej kochają władzę, która do tego doprowadziła.

Oto właśnie pracownia Social Changes przeprowadziła badanie preferencji politycznych wśród obywateli. W sondażu zrealizowanym na zlecenie prorządowego wPolityce.pl, PiS i ich koalicjanci zaliczają rekordowo wysokie poparcie. Co tu się wyprawia?

Sondaż wyborczy. Zjednoczona Prawica triumfuje

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, PiS i cała Zjednoczona Prawica zajęłyby w nich mocne pierwsze miejsce. Sondaż Social Changes daje im poparcie aż 41 procent społeczeństwa! Oznacza to wzrost zaufania do rządzących aż o 4 punkty procentowe w stosunku do poprzedniego badania.

Druga siła w Polsce pozostaje bezsilna - ciągnie się gdzieś daleko w tyle za PiS i o przejęciu władzy może jedynie pomarzyć. Nawet w koalicji z innymi ugrupowaniami...

PiS nie odda władzy?

Na Koalicję Obywatelską głosować chce dziś 23 procent badanych (-1 punkt proc.), na Polskę 2050 Szymona Hołowni 12 procent (-1 pp). Razem zdobywają zaledwie 36 procent głosów, czyli za mało, by pokonać PiS. Nadzieją mogłaby się okazać współpraca z Lewicą, która notuje poparcie rzędu 7 procent społeczeństwa.

Pytanie tylko, co z Konfederacją? Na prawicowych radykałów głosować chce dziś 11 procent wyborców! Gdyby więc Ci zjednoczyli się z PiS, a robią to przecież w Sejmie notorycznie...