18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ała

Polacy nie trawią ministra Czarnka. Druzgocący sondaż

Emilia Waszczuk
01.09.2021  14:18
Polacy nie trawią ministra Czarnka. Druzgocący sondaż
Polacy nie trawią ministra Czarnka. Druzgocący sondaż Fot: Polska Press/East News

Przemysław Czarnek może liczyć na miano najbardziej znienawidzonego ministra edukacji w historii. Z pracy polityka prawie nikt w Polsce nie jest zadowolony - jest wynik sondażu.

Minister Przemysław Czarnek to jeden z najbardziej kontrowersyjnych polityków PiS. Szef resortu edukacji zasłynął między innymi z opowieści o tym, jak to kobiety nie powinny realizować się w życiu zawodowym, tylko rodzić dzieci. Wpadł także na genialny pomysł kształtowania w szkołach (u dziewczynek oczywiście) cnót niewieścich, rozprawiał o tym, jak dzieci pragną zgłębiać wiedzę o kardynale Stefanie Wyszyńskim czy w końcu wprowadził do kanonu lektur szkolnych dzieła Jana Pawła II.

Od samego początku jego władania Ministerstwem Edukacji, przez Polskę i polskie szkoły przewalają się fale protestów. Czarnka nie chcą ani uczniowie, ani nauczyciele, ani zatroskani rodzice, ale partia i tak trwa przy swoim i uskutecznia wprowadzanie konserwatywnych, ureligijnionych reform. To jednak, jak wielka jest skala niezadowolenia z ministra, aż razi po oczach.

Czarnek znienawidzony przez Polaków

Wirtualna Polska przeprowadziła osobne badanie na temat ministra Przemysława Czarnka. Wykorzystali do tego celu Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna i sprawdzili, jaki odsetek Polaków jest z polityka zadowolony.

Wyniki są druzgocące i powinny dać do myślenia zarówno rządzącym, jak i samemu Czarnkowi. A może - przekornie - upewnią PiS jeszcze bardziej w decyzji o trwaniu przy najbardziej znienawidzonym ministrze edukacji w historii?

Jak wynika z badania, z Przemysława Czarnka na stanowisku szefa resortu edukacji zadowolonych jest zaledwie 6 procent Polaków! 10 procent ocenia polityka "raczej pozytywnie". Z drugiej strony aż 39 procent ankietowanych zaznaczyło odpowiedź "zdecydowanie negatywnie" a 13 proc. "raczej negatywnie".

Czytaj także