18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zabójczy sondaż

Wyborcy PiS nie wierzą TVP? KURSKI BĘDZIE W CIĘŻKIM SZOKU

29.08.2022  12:39
Polacy nie wierza TVP
Polacy nie wierza TVP Fot: Karol Makurat/REPORTER

Polacy nie wierzą Telewizji Polskiej i przekazom jej głównego programu informacyjnego. Nowy sondaż Wirtualnej Polski pokazuje gigantyczną niechęć do "Wiadomości".

Propaganda przynosi efekty? Goebbels byłby dumny z Jacka Kurskiego? Cóż... możliwe, że mógłby się z TVP jeszcze czegoś nauczyć. Okazuje się bowiem, że wyborcy PiS niemal bezgranicznie ufają wszystkiemu, co w TVP usłyszą. Nic dziwnego, że nie oburza ich inflacja, kolejne afery z udziałem polityków i zamiatanie pod dywan problemów. Nie dziwi też wielka nienawiść do Donalda Tuska (na punkcie którego TVP ma obsesję) i miłość do partii rządzącej. Budowana przez ostatnich 7 lat propaganda osiągnęła rekordy toporności, ale widzowie Telewizji Polskiej zupełnie tego nie widzą.

O rym, że TVP jest telewizją propagandową, mówiły już dziesiątki raportów niezależnych instytucji, grzmią o tym politycy, zauważają zwykli obywatele. Wirtualna Polska postanowiła więc sprawdzić, na ile Polacy publicznemu nadawcy ufają i czy wierzą w przekazywane przez niego informacje. Wyniki badania są druzgocące dla samej TVP, a jednocześnie mogą porządnie zszokować część społeczeństwa.

Polacy nie wierzą TVP

Zacznijmy od opinii ogółu badanych. Okazuje się, że w informacje przedstawiane przez "Wiadomości" Telewizji Polskiej wierzy około 1/3 Polaków, a dokładniej 31,4 procent badanych. Tu zaznaczyć musimy, że zdecydowanie ufa TVP 17,4 procent widzów, zaś 14 procent "raczej".
W opozycji jest aż 58,7 procent badanych. Astronomiczny odsetek, aż 52,6 procent ankietowanych zdecydowanie nie wierzy w informacje przekazywane w "Wiadomościach" TVP, a 6,1 proc. raczej w nie nie wierzy. To bardzo zły wynik i powinien dać do myślenia publicznemu nadawcy.

Wyborcy PiS (nie)wierzą TVP?

Tymczasem pracownia United Surveys sprawdziła, jak się ma wiara wyborców PiS w to, co słyszą i widzą w "Wiadomościach" Telewizji Polskiej. I tu czeka nas silne oraz ostre uderzenie - w przekaz TVP wierzy aż 87 procent wyborców PiS! Spośród nich 61 proc. zaznaczyło odpowiedź "zdecydowanie", a 26 proc. "raczej". Co znamienne, 7 procent wyborców Prawa i Sprawiedliwości w przekaz publicznego nadawcy nie wierzy, przy czym tylko 1 proc. "zdecydowanie".

Co z opozycją? Tu obserwujemy jeszcze większe zdecydowanie. W informacje przedstawiane przez "Wiadomości" nie wierzy aż 92 procent wyborców partii opozycyjnych. Ufa im zaledwie 7 procent badanych.

logo Tu się dzieje