18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

a to klops

POLACY DEPCZĄ PIS JAK ROBAKA. Miażdżący sondaż

Emilia Waszczuk
25.01.2022  07:55
Polacy niezadowoleni z rządu. Miażdżący sondaż
Polacy niezadowoleni z rządu. Miażdżący sondaż Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Rząd PiS nie radzi sobie z pandemią koronawirusa i coraz bardziej zachodzi za skórę wyborcom. Działania PiS źle ocenia zdecydowana większość obywateli!

Kolejny dzień i kolejny cios. Dopiero co dostaliśmy wyniki ostatniego sondażu wyborczego, w którym PiS traci poparcie, a opozycja lekką acz silną ręką przejmuje władzę, a teraz to.... Inne badanie innej pracowni, przeprowadzone w celu poznania opinii Polaków, po raz kolejny miażdży rząd PiS. Zdecydowanej większości obywateli nie podoba się to, co wyprawiają Mateusz Morawiecki i spółka.

Pracownia IBRIS na zlecenie "Rzeczpospolitej" sprawdziła, jak Polacy oceniają walkę rządu z pandemią koronawirusa i przygotowania do piątej fali zakażeń. Cóż, nic nierobienie i udawanie, że nie dzieje się nic złego, połączone z jednoczesnym straszeniem, że jest źle, a będzie tragicznie, nie jest chyba najlepszym rozwiązaniem. Ale skoro PiS nie słucha doradców tak bardzo, że Ci sami rezygnują z pracy... Czemu tu się dziwić?

Miażdżący sondaż. Większość Polaków niezadowolona z działań PiS

I tak aż 66,2 procent obywateli twierdzi, że rząd nie przygotował Polski na piątą falę koronawirusa. Przeciwnego zdania jest 26,7 proc. badanych, a tylko 7 proc. nie ma zdania.

Co ważne, w blisko 70 procentach niezadowolonych są zarówno Ci, którzy chcieliby działań ostrzejszych, jak i ci, którzy życzyliby sobie poluzowania restrykcji. - Rząd jest obecnie w trudnej sytuacji, bo niezależnie od tego, jakie działania by podjął, i tak zostaną one krytycznie odebrane przez określoną grupę Polaków - mówi Marcin Duma z IBRIS.

Czy PiS może jakoś wpłynąć na nastroje społeczne, poprawić się w oczach wyborców? Zdaje się, że partia się wypala. Ciągle stosują starą metodę obiecywania mleka, miodu i kokosów, a ta już nie działa. W Polsce panuje drożyzna, inflacja szaleje, Polski Ład okazał się niewypałem, ludzie tracą pieniądze, raty kredytów rosną w zatrważającym tempie.

Ludzie czują się zagrożeni i oczekują, że rząd, mając możliwości, informacje i układy, poprawi ich sytuację. Tak się nie dzieje

- mówi psycholog społeczny z Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Zbigniew Nęcki.

Kobiety i młodzi pokonają PiS?

IBRIS sprawdził, kto w jakiej mierze niezadowolony jest z rządu. W podziale na płci raczej nie powinno być zaskoczeń - częściej krytycznie o działaniach PiS mówią kobiety - aż 75 procent badanych. Dla porównania, rządzenie Prawa i Sprawiedliwości źle ocenia 55 procent badanych mężczyzn.

Kolejnym ciosem dla rządu może być podział wiekowy niezadowolonych obywateli. Jak wiadomo, młodzież przyszłością narodu, to ona najdłużej decydować będzie o losach państwa w wyborach politycznych. A tak się składa, że walkę PiS z pandemią źle oceniają głównie Polacy w wieku 18-29 lat. Kolejny cios - zaraz za nimi plasują się seniorzy, czyli osoby po 60 r.ż. Co ciekawe, spośród zaszczepionych, niezaszczepionych i ozdrowieńców, najgorzej walkę PiS z pandemią oceniają ci ostatni - aż 76 procent osób, które w ostatnim roku przechorowały COVID-19.

Działania rządu popiera co drugi wyborca PiS, a co trzeci mówi o nich źle. Reszta nie ma zdania. Wśród wyborców opozycji źle o decyzjach rządu mówi aż 93 procent sympatyków KO, 92 proc. sympatyków Lewicy, 61 PRL i 83 Konfederacji.