18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

na bogato

Gwardia Kaczyńskiego za pieniądze Polaków. PŁACIMY MILIONY

23.08.2020  14:14
Ochrona Jarosława Kaczyńskiego kosztuje Polaków majątek
Ochrona Jarosława Kaczyńskiego kosztuje Polaków majątek Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Polacy płacą za ochronę Jarosława Kaczyńskiego policji i prywatnej firmie. Co roku obstawa prezesa PiS kosztuje nas kilka milionów złotych.

Jarosław Kaczyński żyje jak cesarz za pieniądze podatników. Prezes PiS mieszka sobie w willi na warszawskim Żoliborzu, co miesiąc pobiera emeryturę, dostaje też wynagrodzenie za pracę w Sejmie. Niby jest zwykłym posłem, ale na usługach ma nawet policję. Nie dość bowiem, że na co dzień chroni go zastęp prywatnych bodyguardów, to jeszcze obstawia policja.

Jakiś czas temu Polskę obiegły informacje, że codziennie domu Jarosława Kaczyńskiego pilnuje 18 policjantów. Trzy patrole, w tym jeden w mundurach i dwa w autach jako "tajniacy", obserwują na zmiany, non stop przez całą dobę dom prezesa i nie pozwalają zbliżać się obcym. Nie można nawet zatrzymać się przy jego płocie! Teraz "Onet" wyliczył, ile nas to wszystko kosztuje.

Ochrona Kaczyńskiego kosztuje miliony

Prywatna firma ochroniarska, która strzeże Jarosława Kaczyńskiego, inkasuje około 2 mln złotych rocznie. Za usługi Grom Security Group płaci teoretycznie PiS, ale pieniądze na to biorą z partyjnych subwencji, czyli oczywiście PIENIĘDZY PODATNIKÓW. To nie koniec. Obywatele składają się też na płace policjantów. Ile kosztuje nas ochrona domu Jarosława Kaczyńskiego? To dla "Onetu" policzył nadinspektor Adam Rapacki, były zastępca komendanta głównego policji, były podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i były podsekretarz w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Rachunki są proste. Rapacki policzył, ile dniówki dostaje policjant i pomnożył to razy godziny spędzone przed domem Jarosława Kaczyńskiego. Wszystko pomnożył następnie przez liczbę strzegących willi mundurowych i liczbę dni w roku. Dodał do tego koszt sprzętu i dowozu funkcjonariuszy na Żoliborz. W ten sposób dostał kwotę... około 1,8 MLN ZŁ ROCZNIE! Gdy to wszystko zsumujemy, mamy aż 3,8 mln zł na ochronę Jarosława Kaczyńskiego z pieniędzy Polaków.

Policja nie ochrania Kaczyńskiego?

Oficjalnie policja ciągle jest w Polsce niezależna i żaden mundurowy domu prezesa PS nie pilnuje. Po pytaniach o liczne patrole pod willą stołeczna policja odpowiada, że to wyjątkowo niebezpieczny region i są tam, by strzec wszystkich mieszkańców. Z kolei władze PiS uparcie odmawiają upublicznienia informacji na temat kosztów ochrony swojego prezesa.

Czytaj także
Przeczytaj więcej