18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Trzaskowski: "Zawieszenie finansowania"

Policja w Warszawie do likwidacji?

Wojciech Kozicki
27.11.2020  13:50
Warszawa bez policji? Rafał Trzaskowski grozi zabraniem pieniędzy
Warszawa bez policji? Rafał Trzaskowski grozi zabraniem pieniędzy Fot: LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Rafał Trzaskowski odleciał? A może po prostu nawdychał się gazu na protestach? Na konferencji prasowej ogłosił, że policja w Warszawie może zostać przez niego surowo ukarana. Prezydent Warszawy zagroził, że może całkowicie odciąć finansowanie miasta dla policji. Panie prezydencie kto w takim razie będzie pilnował porządku w mieście? Psi Patrol?

Działania policji i brutalność niektórych funkcjonariuszy w ostatnich tygodniach są szeroko dyskutowane. Rafał Trzaskowski postanowił wymierzyć sprawiedliwość po swojemu i wziąć się ostro za stołeczną policję. Na konferencji w piątek przypomniał zasady jakimi mają kierować się funkcjonariusze. Jeśli nie będą przestrzegane, warszawska policja zostanie pozbawiona finansowania od władz miasta.

Trzaskowski kontra policja w Warszawie

Rafał Trzaskowski w imieniu swoim i swojego ruchu Wolna Polska, na konferencji w ratuszu zwrócił uwagę, że stosowanie środków przymusu bezpośredniego musi być adekwatne do okoliczności, a policjanci muszą w trakcie interwencji być zawsze w mundurze i oznakowani. Od tego, czy policjanci będą przestrzegać tych zasad, zależy dalsze finansowanie instytucji policji.

Prezydent Warszawy podejrzewa, że policjanci są zmuszani poleceniami politycznymi do patologicznych zachowań. Ujawnił również, że za demonstracje odpowiada PiS, bo je prowokuje, a Jarosława Kaczyńskiego oskarżył o obniżanie prestiżu policji.

Współpraca z policją układała się zawsze bardzo dobrze, jeśli jednak kierownictwo stołecznej policji będzie się poddawało poleceniom rządu, to nie widzę innej możliwości jak zawieszenie finansowania instytucji – powiedział Trzaskowski.(wawalove.wp.pl)

Jak warszawska policja poradzi sobie bez pieniędzy? Policja Warszawa  zapewniła już na Twitterze, że nawet jeśli całkowicie straci dofinansowanie od miasta, postara się nadal dbać w nim o bezpieczeństwo.

Finansowanie Policji w Warszawie

Jak podaje tvn24.pl, obecnie władze miasta wspierają Komendę Stołeczną Policji między innymi poprzez finansowanie zakupów sprzętu oraz opłacanie patroli ponadnormatywnych. Podejrzewamy, że być może prezydent Warszawy o tym nie wie. Zapewne nie jest też świadomy, jakie skutki dla mieszkańców miasta miałoby pozbawienie policji pieniędzy. Chyba mało kto spodziewa się, że pan prezydent Trzaskowski ma taką wiedzę...

W lutym tego roku stołeczny ratusz poinformował, że w 2020 roku na dofinansowanie Komendy Stołecznej Policji miasto planuje przeznaczyć 5 800 200 złotych. Na służby ponadnormatywne - 5 000 200 złotych, na nagrody pieniężne dla funkcjonariuszy - 300 000 złotych oraz na dofinansowanie utrzymania koni służbowych, zakup wyposażenia dla koni, jeźdźców i psów służbowych - 500 000 złotych - pisze tvn24.pl

logo Tu się dzieje