18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Publiczna ochrona

Policjanci z psami chronią biura posłów PiS

Bartłomiej Ciepielewski
14.02.2021  15:48
Psy ochraniały biura posłów PiS
Psy ochraniały biura posłów PiS Fot: ADAM GUZ/REPORTER

Funkcjonariusze włocławskiej KMP podczas Strajku Kobiet obstawili dojścia pod biuro posłanki PiS, Joanny Borowiak. Do ochrony wykorzystano także przeszkolone psy policyjne. Komendant nie jest w stanie wyjaśnić tej decyzji.

Dwa tygodnie temu odbyły się demonstracje Strajku Kobiet we Włocławku. Pokojowemu zebraniu towarzyszyło mnóstwo policji. Część funkcjonariuszy zastawiła dojścia pod biura poselskie Joanny Borowiak i Kosmy Złotowskiego z PiS. Do ochrony siedziby wykorzystano również specjalnie przeszkolone psy policyjne.

Policja nie potrafi wyjaśnić sprawy

Poseł Lewicy, Robert Kwiatkowski kilka dni później zażądał wyjaśnień ze strony komendanta policji. Do KMP skierowano pytanie o powód wysłania przewodników z psami na Strajk Kobiet.

Skierowanie funkcjonariuszy z psami do ochrony biura poselskiego posłanki partii rządzącej przeciwko kilkudziesięciu manifestantom, w większości młodym kobietom, uznaję za dalece wykraczające poza obyczaje demokratycznego państwa prawa - skomentował poseł.

Komendant nie był w stanie wyjaśnić podjętej decyzji, jednak zapewnił, że psy nie będą w przyszłości wysyłane na tego typu manifestacje.

Do sprawy odniosła się także właścicielka jednego z ochranianych biur poselskich, lecz nie wniosła nic mądrego do dyskusji. Posłanka wytknęła posłowi Lewicy, że podczas konferencji prasowej zdjął maseczkę.

Czytaj także