18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Są PONAD prawem?

Politycy PiS BEZ MASECZEK na Jasnej Górze

03.02.2022  10:48
Politycy PiS bez maseczek na Jasnej Górze
Politycy PiS bez maseczek na Jasnej Górze Fot: Karol Porwich/East News

W Polsce trwa 5. najgorsza do tej pory fala pandemii koronawirusa. Kiedy cały kraj stosuje się do narzuconych mu odgórnie zaleceń, ponad prawem są politycy PiS. Sami zgotowali nam ten los, ale ich jak widać, nie dotyczy taka rzeczywistość.

Politycy PiS stanowią obecnie prawo w naszym kraju, ale sami... Często stoją ponad nim! Kiedy cały kraj stosuje się do obostrzeń i zaleceń z uwagi na trwającą 5. falę pandemii koronawirusa, rządzący niewiele robią sobie z własnych ustaleń.

Na Jasnej Górze można było ostatnio zobaczyć bardzo ciekawy widok. W środę, w dniu święta Ofiarowania Pańskiego - czyli Matki Bożej Gromnicznej - parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości udali się na tradycyjną pielgrzymkę do wcześniej wymienionego miejsca.

Politycy PiS bez maseczek na Jasnej Górze

Akt zawierzenia polskiej polityki i losów kraju Matce Bożej odczytała marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Obok Witek w pielgrzymce uczestniczyli także m.in. minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, jej zastępca Stanisław Szwed, senator Jan Maria Jackowski z PiS, były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski oraz Jan Filip Libicki, oraz Paweł Poncyljusz z KO. 

Politycy niewiele robili sobie z tego, że w całym kraju, w pomieszczeniach zamkniętych obowiązuje zasłanianie ust i nosa za pomocą maseczek. Nie w każdym momencie stosowali się do własnych wytycznych, a dodatkowo nie trzymali między sobą bezpiecznych odległości. 

Piosenkarkom wolno marzyć o zachorowaniu, to dlaczego parlamentarzystom nie? Modlili się tam o mądrość i odpowiedzialność, ale czy parlamentarzystą zostaje się z mądrości, czy z wyboru? To dlaczego mamy do nich pretensje?

- ocenił dla "Faktu" wirusolog prof. Włodzimierz Gut.

"Gdybym miał doradzać w sprawie uczestnictwa w takiej imprezie osobom, które lubię, to zaleciłbym, żeby się trochę rozrzedzić, zastosować znane metody ochrony osobistej, a najlepiej nie jechać. Jak widzimy, z góry idą przykłady niedostosowane do rzeczywistości" - powiedział specjalista w rozmowie z gazetą.

Czujecie się bezpiecznie w rękach osób, które nie przestrzegają narzuconych przez siebie zasad? 

logo Tu się dzieje