18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

im się należy

Posłowie PiS chcą podwyżek! "Jest niezły wk"rw"

Emilia Waszczuk
05.08.2020  15:02
PiS chce podwyżek dla posłów
PiS chce podwyżek dla posłów Fot: Foto Olimpik/REPORTER

Rząd w 2018 roku przyjął zmiany w prawie, obniżające zarobki posłów o 20 procent. Teraz PiS próbuje się z tego po cichu wycofać.

Wielu było już polityków, którzy twierdzili, że zarabiają mało - za mało. Jarosław Gowin skarżył się, że ledwo starcza mu do pierwszego, Marcin Kulasek twierdził, że w Warszawie nie da się utrzymać za 9 tysięcy złotych, a sam prezydent Andrzej Duda tłumaczył, że przeżycie za pensję posła i jeszcze dopłacenie z tego za mieszkanie, jest niemal niemożliwością!

Biedni Polacy, którzy często skazani są na minimalną krajową (albo nawet mniej - na śmieciówkach), mogą się więc ostro zezłościć, gdy usłyszą o biadoleniu posłów. Właśnie okazało się, że politycy żałują podjętej dwa lata temu decyzji o obniżkach i chcą podwyższenia wynagrodzeń.

Politycy chcą podwyżek

Jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza" PiS próbuje przywrócić wyższe wynagrodzenia, nie chcą jednak sami złożyć projektu ustawy, żeby nie wypaść źle w oczach wyborców. Namawiają więc do tego opozycję i oddelegowali Ryszarda Terleckiego do rozmów z politycznymi konkurentami.

Tam jest straszny wkurw. Niektórzy narzekają, że ich asystenci pozatrudniani w spółkach skarbu państwa zarabiają więcej od nich

- mówi o klubie PiS jeden z polityków lewicy.

Terlecki podchody miał robić między innymi w PSL - jego zapędy zablokował Władysław Kosiniak-Kamysz. Próbował też namówić senatorów - tu zareagował ponoć i ukrócił jego działania marszałek Tomasz Grodzki.

Ale nie tylko w PiS pojawiają się głosy za podwyższeniem pensji posłów. Część polityków opozycji także marzy o większych świadczeniach. - Są koledzy, którzy mają na utrzymaniu liczną rodzinę i z trudem wiążą koniec z końcem - mówi jeden z polityków PSL.

Ile zarabiają posłowie? Ci "szeregowi", bez ważnych funkcji, mogą liczyć na 5890 złotych na rękę co miesiąc. Ale to nie wszystko, bo dostają też 2,5 tysiąca diety poselskiej i 14 tysięcy złotych na utrzymanie biur poselskich!

Przeczytaj więcej
Komentarze