18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nagłe spotkanie

Grunt pali się pod PiS. Kaczyński knuje na Nowogrodzkiej

Emilia Waszczuk
06.05.2020  15:20
Grunt pali się pod PiS. Kaczyński knuje na Nowogrodzkiej
Grunt pali się pod PiS. Kaczyński knuje na Nowogrodzkiej Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

W Sejmie posiedzenie posłów, na sali brak polityków PiS. Najważniejsi działacze zebrali się w siedzibie na Nowogrodzkiej. To ostatni moment, by wymyślić, jak rozegrać wybory.

Kiedy odbędą się wybory prezydenckie i jak będą wyglądać? Głosowanie nad ustawą o wyborach korespondencyjnych miało zostać przeprowadzone dopiero w czwartek 7 maja. Senat przyspieszył jednak swoje prace i odrzucił ustawę, a ta wróciła do Sejmu dzień wcześniej. PiS dostał więc mniej czasu na przygotowanie kolejnego planu, jak wybrnąć z niekorzystnej dla nich sytuacji.

Jak donosi PAP, w czasie posiedzenia Sejmu, najważniejsi politycy PiS, zamiast wysłuchać debaty o seniorach i ich trudnej sytuacji, zebrali się w siedzibie partii przy ulicy Nowogrodzkiej. Tam na ostatnią chwilę próbują po raz kolejny przechylić szalę na swoją stronę.

Nagłe spotkanie w PiS

Spotkanie najważniejszych polityków PiS miało odbyć się w tajemnicy, zwołane zostało nagle, gdy oczy Polaków skierowane są na ważne obrady Sejmu. Dzień wcześniej z Jarosławem Kaczyńskim spotkał się Jarosław Gowin. Podobno aż 12 z jego kolegów z Porozumienia zamierza głosować wbrew zaleceniu Kaczyńskiego i odrzucić w ten sposób ustawę o wyborach korespondencyjnych.

We wtorek marszałek sejmu Elżbieta Witek złożyła do Trybunału Konstytucyjnego wniosek - chce wiedzieć, czy przełożenie wyborów na inną datę jest zgodne z konstytucją. Wynik obrad Trybunału zdaje się być przesądzony - kieruje nim "towarzyskie odkrycie" Jarosława Kaczyńskiego (jak sam mówił o Julii Przyłębskiej) a sędziami mianowano byłych posłów PiS - Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza.

Inny wymyk PiS, o którym mówi się coraz głośniej, to nagłe wprowadzenie stanu wyjątkowego lub stanu klęski żywiołowej.

Przeczytaj więcej
Komentarze