18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bóg został Najwyższym Pracodawcą

Politycy oddali Polskę Matce Boskiej

02.02.2021  20:45
Modlitwa polityków w Częstochowie zapewni nam koniec epidemii COVID-19?
Modlitwa polityków w Częstochowie zapewni nam koniec epidemii COVID-19? Fot: Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Jaki jest sposób, by pokonać koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce? Okazuje się, że to nie szczepionka na COVID-19, restrykcje, obostrzenia, strategie walki z epidemią…a modlitwa! Politycy PiS modlili się na Jasnej Górze o koniec pandemii.

Jak politycy PiS chcą pokonać koronawirusa? Modlitwą! Tradycyjnie, w święto Ofiarowania Pańskiego, na Jasną Górę przybyli polscy parlamentarzyści. Jak podaje TVP, 32. pielgrzymka zgromadziła kilkudziesięciu przedstawicieli różnych ugrupowań politycznych, w tym marszałek Sejmu Elżbietę Witek. Powiedziała, że „kiedy mamy problemy, gdy jest nam ciężko, kiedy nie umiemy sobie z czymś poradzić, szukamy tego wsparcia i pomocy u Matki Bożej i tak było od wieków”.

Politycy na Jasnej Górze. W Częstochowie wymodlą koniec epidemii?

Europoseł Jadwiga Wiśniewska powiedziała, że politycy na Jasnej Górze mają okazję, by zawierzyć Matce Boskiej „wszystkie troski naszego narodu”. Jej zdaniem to także czas, kiedy rewitalizuje się pojęcie dobra i zła.

Parlamentarzyści prosili m.in. o ustanie pandemii i zdrowie dla wszystkich obywateli. Marszałek Witek podkreślała, że podczas tegorocznej pielgrzymki na Jasną Górę wszystkim towarzyszy modlitwa o zdrowie, koniec epidemii i możliwość normalnego funkcjonowania. O to ostatnie raczej chyba trzeba zwrócić się nie do Boga, a do Jarosława Kaczyńskiego, który jak ujawniono, jest przeciwnikiem luzowania restrykcji.

Abp Wacław Depo w kazaniu podkreślał, że tylko Jezus znosi wszelkie podziały i burzy mury. Za Janem Pawłem II przypomniał, że polityka jest trudnym sposobem wykonywania chrześcijańskiego obowiązku służby drugim a tworzenie i ustanawianie praw musi być zadaniem, które przybliża do Boga - Najwyższego Prawodawcy – pisze TVP.