18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Głośna sprawa

Politycy zaszczepią się WCZEŚNIEJ?! Jest komentarz rządu

05.02.2021  16:40
Politycy zaszczepieni poza kolejnością?
Politycy zaszczepieni poza kolejnością? Fot: Piotr Molecki/East News

Politycy zaszczepią się przeciwko koronawirusowi jednak wcześniej niż reszta narodu? Czyżbyśmy mieli kolejną grupę uprzywilejowaną? Jest oficjalny komentarz rządu na temat tej kontrowersyjnej sprawy.

Politycy będą kolejną grupą uprzywilejowaną, która jako pierwsza przyjmie szczepienie na koronawirusa? Kiedy to właśnie zrobili celebryci - w Polsce wybuchła ogromna afera. Tymczasem okazuje się, że rodacy uważają, że najważniejsi politycy w kraju, jak najbardziej powinni w pierwszej kolejności przyjąć specyfik chroniący przed Covid-19.

Jarosław Kaczyński zaszczepiony w tym samym terminie co lekarze i pielęgniarki? Według sondażu przeprowadzanego na łamach Super Expressu - obywatele kraju w większości nie widzą nic złego w tym, żeby politycy zaszczepili się już teraz. Sprawa odbiła się po kraju tak głośnym echem, że jest nawet oficjalny komentarz rządu.

Politycy zaszczepią się poza kolejnością?

Głos w sprawie szczepień dla polityków zabrał Michał Dworczyk - pełnomocnik rządu ds. tej procedury i szef KPRM. Postanowił rozwiać wątpliwości i powiedzieć wprost, jak zachowają się teraz czołowi politycy. Szczepień dla ludzi władzy w pierwszej kolejności nie będzie.

W wielu krajach najważniejsze osoby w państwie szczepią się w pierwszej kolejności. Czy to ze względu na promocję szczepień i przekonanie obywateli do przyjęcia szczepionki, czy też z uwagi na bezpieczeństwo i ciągłość funkcjonowania najważniejszych struktur państwowych. Natomiast w Polsce ze względu na bardzo wysoką temperaturę sporu politycznego, obawiam się, że tego rodzaju wydarzenie spowodowałoby bardzo duże napięcie i było wykorzystywane przez opozycję medialnie, populistycznie i nie przysłużyłoby się popularyzacji szczepień

– powiedział Super Expressowi Michał Dworczyk.

Z całą pewnością nie dowiemy się zatem niedługo, że prezes PiS lub prezydent Andrzej Duda zostali zaszczepieni przeciwko koronawirusowi. Ten drugi z resztą podkreślał, że jako ozdrowieniec nie zamierza się spieszyć z przyjęciem cennego specyfiku. Odkąd wyzdrowiał, czuje się natomiast na tyle dobrze, że nie widzi problemu w regularnym imprezowaniu na domówkach u róznych osób.

Czytaj także
Przeczytaj więcej