18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mają tupet

Politycy zgarną MORZE PIENIĘDZY. "Konieczna podwyżka"

29.09.2021  14:59
Budżet Sejmu rośnie
Budżet Sejmu rośnie Fot: Jakub Kaminski/East News

Budżet Sejmu rośnie, a politycy dostają podwyżki na każdym kroku. Zgodnie twierdzą jednak, że te pieniądze są konieczne. Mają tupet względem walczących z kryzysem pandemicznym i inflacyjnym Polaków?

Niedawno reporterzy "Super Expressu" dokopali się do budżetu Sejmu. Nie tylko podwyżki uposażeń, diet i emerytur polityków dają po oczach. Rządzący opływają w nieprzyzwoite bogactwa, o których reszta Polaków może tylko pomarzyć. 

Grube miliony płyną nieprzerwanym strumieniem do klubów i kół poselskich. To wszystko widać w budżecie Kancelarii Sejmu na 2022 r. Podwyżki dla posłów to jeszcze nic! Z ujawnionego przez "Super Express" budżetu Kancelarii Sejmu wynika, że podwyżek jest znacznie więcej. Kluby i koła poselskie i parlamentarne dostaną z budżetu Sejmu na 2022 r. prawie 11 mln zł!

Politycy opływają w pieniądze

Kiedy Polacy się o tym wszystkim dowiedzieli, byli bardzo oburzeni. Ich nastawienie jednak niewiele zmieniło, politycy są bowiem zgodni, że... te pieniądze są dla nich po prostu konieczne.

Jeśli chodzi o tę kwestię, to myślę, że jest to ponad podziałami. Wszyscy są zgodni, że ta podwyżka powinna być

– mówi "Super Expressowi" poseł Marek Ast.

Jak się okazuje, polityków wszystkich ugrupowań wiele dzieli, ale kwestia kasy wpadającej do ich kieszeni - zawsze łączy. Projekt większego budżetu Sejmu zawdzięczamy nagłej, wyjątkowej zgodności marszałek Sejmu Elżbiety Witek i marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.

Sprawa nie została jeszcze przegłosowana, ale nie spodziewamy się zaskoczeń.